Біличанський ліс може врятувати об’єднання потенціалів усіх, хто за нього вболіває

Щоб врятувати Біличанський ліс, усім зацікавленим у цьому сторонам треба сісти за стіл переговорів і об’єднати свої потенціали. На цьому наголосив депутат Ірпінської міської ради Максим Плешко.

«Сьогодні питанням Біличанського лісу дуже маніпулюють. Довкола нього є війна і гризня, а тим часом у лісі масово вирізають дерева. Якби потенціали наші і, наприклад, нардепа Ольги Червакової обєднати – була б зроблена величезна справа. Треба спільно сідати за стіл і спокійно професійно говорити», - зазначив Плешко.

«Біличанський ліс – ліс на західній околиці Києва площею 6,5 тисяч гектарів. Це унікальний природний об’єкт з різноманітним ладшафтом та багатою флорою і фауною.. З травня 2014-го Указом Президента Біличанський ліс отримав статус Національного у складі Голосіївського національного природного парку. Тут офіційно заборонена будь-яка господарська діяльність. Незважаючи на це, у лісі й сьогодні триває масова вирубка дерев. Про це свідчать чимало фото і відеофактів. А на супутникових знімках чітко видно, що голих ділянок у Біличанському лісі стає все більше і більше».

2 листопада в інформаційному агентстві «УНІАН» відбулася прес-конференція Ірпінського міського голови Володимира Карплюка на тему захисту Біличанського лісу. Мер нагадав, що минулого року на замовлення Ірпеня був розроблений ескізний проект Регіонального ландшафтного парку «Біличанський» у рамках Національного парку. Тоді ж Ірпінська міська рада  запропонувала Міністерству екології та керівництву Національного парку «Голосіївський» співпрацю. Однак, на сьогодні його межі не визначено і Біличанський ліс продовжують масово вирубувати.

«Біличанський ліс Указом президента отримав статус Національного ще у 2014-му, але окрім таблички, що встановлена на вїздах більше нічого не зроблено. Ми готові взяти на себе фінансування винесення меж у натуру, аби хоч якось зрушити цей камінь з мертвої точки.», - наголосив на прес-конференції Володимир Карплюк.