Чому ірпінцям відмовляють у в'їзді в ЄС

300 ірпінцям із біометричними паспортами, які прямували у країни ЄС цього року, відмовили у в'їзді.

Чому таке може статися? Є три основні причини таких відмов: особа не може підтвердити мету своєї поїздки, недостатньо грошей на перебування і перевищення терміну перебування у країнах ЄС під час попередніх поїздок.

Українці на території європейських країн можуть перебувати не більше 90 днів впродовж 180 денного періоду (не більше 3 місяців перебування протягом півроку). Ті, хто часто їздить за кордон, іноді ретельно не підраховують, скільки саме днів за 180-денний період вони перебували у країнах ЄС. Тому виникають ситуації, що термін можливого перебування на території Євросоюзу завершується, а людина про це навіть не здогадується. Опинившись у такій ситуації, доведеться заплатити штраф, розмір якого залежить від кількості днів протермінування перебування. А виїжджати знову дозволять через 90 днів або й пізніше, якщо перевищення терміну суттєве.

Читайте також: Рік тому Україна отримала безвізовий режим з Євросоюзом

Загалом за останній рік у країнах Європейського Союзу побувало майже 20,3 мільйона українців. Понад 555 тисяч з них уперше використовували біометричні паспорти для в'їзду у країни ЄС. Ще 4,8 мільйона українців виїжджали до країн Європейського Союзу за біометричними паспортами, які вони отримували, починаючи з 2015 року. Решту ж українців, які впродовж останнього року побували у ЄС (понад 14,9 мільйона), - власники паспортів старого зразка, яким відкрили шенгенські візи тривалістю на рік чи кілька років.