Влітку 2018 року редакція 04597 взяла інтерв`ю у непереможного ірпінчанина Ярослава Амосова. Сьогодні, пропонуємо згадати найцікавіші моменти нашої розмови з головним героєм дня!
Триразовий чемпіон світу з бойового самбо, дворазовий чемпіон Європи, чемпіон Євразії, володар Кубка Європи, переможець багатьох першостей національного і міжнародного значення, заслужений майстер спорту - так про нього пише Вікіпедія, щоб дізнатися що представляє собою людина з незліченними титулами та перемогами ми зустрілися Ярославом. Що з цього вийшло, читайте далі в інтерв’ю.
Ярославе, хто тебе мотивує зі сфери змішаних єдиноборств?
Якогось конкретного кумиру у мене немає, є лише хлопці за якими я слідкую. Раніше це був Рорі Макдональд, зараз він чемпіон в моїй ваговій категорії, тож тепер він мій суперник.
З ким би хотів побитися з відомих бійців?
Звичайно ж зі своїм колишнім кумиром. Хотів би побитися з людиною, на яку я колись рівнявся, дивився його бої, брав деякі фішки з його поєдинків і пробував їх застосовувати. Для мене це було б найкращим показником свого розвитку і професійного росту.
Коли ти останній раз бився на вулиці і чи часто доводиться битися поза рингом?
Доводиться битися, але я не люблю розказувати про це, скажу просто, якщо будуть такі моменти, коли я побачу як хтось ображає меншого, слабшого, можливо жінку чи дитину то я не пройду повз. Я вважаю, що добро повинно бути з кулаками, тож якщо ти бачиш зло пройти ти не можеш.
Плануєш потрапити в UFC?
Планую, але пізніше. Зараз у мене контракт з Bellator.
Тобі пропонували контракт UFC та Bellator, чому ти обрав Bellator?
Bellator пропонує кращі умови для новачків. Перші гонорари дебютантам більші, плюс можливість спонсорської реклами. В UFC тебе обмежують в цьому, а в Bellator я можу наклеїти на шорти хоч 100 компаній спонсорів.
Контракт на 4 поєдинки?
Так, 4 поєдинки за 2 роки.
Які, на твою думку, є проблеми у змішаних єдиноборствах в Україні?
Я вважаю, проблема у відсутності підтримки: інформаційної та фінансової. В інших країнах боєць може ні за що не платити, він повністю забезпечений усім необхідним для тренувань, в Україні − трохи інша ситуація. В нас є професійні спортсмени, які вранці йдуть на роботу, а ввечері − на тренування, або навпаки. Бувають такі, хто і вранці, і ввечері тренується, між цими тренуваннями бійцю треба поспати, а він йде заробляти на життя. У результаті в спортсмена організм зношується, він стає як вижатий лимон, пропадає мотивація, а якщо немає бажання, то нічого не вийде.
Медіа належним чином не висвітлюють змішані єдиноборства, деякі люди навіть не знають що таке ММА. Якщо, наприклад, взяти бокс, люди одразу ж назвуть відомі імена, тому що їх показують по телевізору, запрошують на інтерв`ю, їх активно розкручують ЗМІ. Про наших бійців знають ті, хто займається цим спортом й їхні рідні.
Ще одна проблема − невіра в себе. Я можу стверджувати це після того, як я поїздив по країнах, працював з різними тренерами і бійцями зі світу ММА.
Кажуть, ти працював з Майком Перрі. Це правда?