Ярослав Амосов про UFC, Ярмака та життя в Ірпені

Влітку 2018 року редакція 04597 взяла інтерв`ю у непереможного ірпінчанина Ярослава Амосова. Сьогодні, пропонуємо згадати найцікавіші моменти нашої розмови з головним героєм дня! 

Триразовий чемпіон світу з бойового самбо, дворазовий чемпіон Європи, чемпіон Євразії, володар Кубка Європи, переможець багатьох першостей національного і міжнародного значення, заслужений майстер спорту - так про нього пише Вікіпедія,  щоб дізнатися що представляє собою людина з незліченними титулами та перемогами ми зустрілися Ярославом. Що з цього вийшло, читайте далі в інтерв’ю.

Ярославе, хто тебе мотивує зі сфери змішаних єдиноборств?

Якогось конкретного кумиру у мене немає, є лише хлопці за якими я слідкую. Раніше це був Рорі Макдональд, зараз він чемпіон в моїй ваговій категорії, тож тепер він мій суперник.

З ким би хотів побитися з відомих бійців?

Звичайно ж зі своїм колишнім кумиром. Хотів би побитися з людиною, на яку я колись рівнявся, дивився його бої, брав деякі фішки з його поєдинків і пробував їх застосовувати. Для мене це було б найкращим показником свого розвитку і професійного росту.

Коли ти останній раз бився на вулиці і чи часто доводиться битися поза рингом?

Доводиться битися, але я не люблю розказувати про це, скажу просто, якщо будуть такі моменти, коли я побачу як хтось ображає меншого, слабшого, можливо жінку чи дитину то я не пройду повз. Я вважаю, що добро повинно бути з кулаками, тож якщо ти бачиш зло пройти ти не можеш.

Плануєш потрапити в UFC?

Планую, але пізніше. Зараз у мене контракт з Bellator.

Тобі пропонували контракт UFC та Bellator, чому ти обрав Bellator?

Bellator пропонує кращі умови для новачків. Перші гонорари дебютантам більші, плюс можливість спонсорської реклами. В UFC тебе обмежують в цьому, а в Bellator я можу наклеїти на шорти хоч 100 компаній спонсорів.

Контракт на 4 поєдинки?

Так, 4 поєдинки за 2 роки.

Які, на твою думку, є проблеми у змішаних єдиноборствах в Україні?

Я вважаю, проблема у відсутності підтримки: інформаційної та фінансової. В інших країнах боєць може ні за що не платити, він повністю забезпечений усім необхідним для тренувань, в Україні − трохи інша ситуація. В нас є професійні спортсмени, які вранці йдуть на роботу, а ввечері − на тренування, або навпаки. Бувають такі, хто і вранці, і ввечері тренується, між цими тренуваннями бійцю треба поспати, а він йде заробляти на життя. У результаті в спортсмена організм зношується, він стає як вижатий лимон, пропадає мотивація, а якщо немає бажання, то нічого не вийде.

Медіа належним чином не висвітлюють змішані єдиноборства, деякі люди навіть не знають що таке ММА. Якщо, наприклад, взяти бокс, люди одразу ж назвуть відомі імена, тому що їх показують по телевізору, запрошують на інтерв`ю, їх активно розкручують ЗМІ. Про наших бійців знають ті, хто займається цим спортом й їхні рідні.

Ще одна проблема − невіра в себе. Я можу стверджувати це після того, як я поїздив по країнах, працював з різними тренерами і бійцями зі світу ММА.

Кажуть, ти працював з Майком Перрі. Це правда?

Так, був досвід співпраці з Карлосом Кандітом, Дієго Санчезом, Майрбеком Тайсумовим та ще з багатьма.

Яке твоє хобі?

У мене багато хобі. Я люблю все, де можна звернути собі голову: сноубординг, велоспорт, мотоспорт. Мені подобається активний відпочинок, не люблю сидіти на місці.

Перейдимо ближче до локальних питань. Що скажеш про зміни, які відбулися за останні 3−4 роки в Ірпені?

Мені подобається. Я завжди розказую людям як тут круто, коли до мене приїжджають знайомі, швидко показую їм місто. Єдиний мінус – затори на виїзді з міста, а в цілому місто дуже змінилося, раніше було не так.

Ти корінний ірпінчанин?

Так, пам’ятаю все в цьому місті.

Колись Ірпінь був «селом»?

Багато хто так казав. Коли я тренувався в Києві, говорив що я з Ірпеня, хлопці по доброму сміялись один з одного.., а точніше вони сміялись з мене.

Яке твоє улюблене місце для відпочинку?

Мабуть, парк Правика. Я раніше дуже часто гуляв там, тому що жив поруч. Тепер, коли переїхав, більше гуляю біля дому з собакою.

Яка ситуація зі спортом в Ірпені та єдиноборствами зокрема?

Розвивається, мені подобається стадіон «Чемпіон», іноді я тренуюся там. Щодо єдиноборств, чесно кажучи, зараз не в курсі. Знаю кількох тренерів, але поверхово.

Чи вважаєш ти себе зіркою?

Ні.

В Ірпені підходять люди, щоб сфотографуватися?

Буває, але не часто. Я ніколи не прагнув бути впізнаваним. Якось я виходив з Палацу спорту поруч зі мною виходив Ярмак, ми з ним не могли пройти через те, що кожен до нього підбігав і хотів сфотографуватися, він робить 2 кроки з ним фоткаються. Я сказав йому, що не можу йти з ним. Я хочу вільно пересуватися по вулиці.

Я міг би розкручувати свій інстаграм, але якщо ви зайдете і подивитися на мій акаунт − спортивного життя там майже немає, тільки відмічені фотографії.

Бліц

Конор Макгрегор чи Хабіб Нурмагомедов?

Хабіб.

Нокаут чи сабмішн?

Сабмішн.

Рок чи реп?

Реп.

Кіт чи собака?

КітПес)

Полежати на пляжі чи сходити на екскурсію?

Мабуть, на екскурсію, хоча дивлячись на яку.

Як витратиш 1 млн $ ?

Роздам борги, а інше почекає.

Ким ти себе бачиш через 5 років?

Тим же спортсменом з Ірпеня, мабуть уже в UFC.

Якщо через 5 років ти будеш суперзіркою UFC, житемеш в Ірпені, чи переїдеш?

Під час тренувань, мабуть буду від`їджати на місяць-два в Штати, але жити буду в Ірпені.

Читайте також: Де і коли подивитися бій Ярослава Амосова