Податківці провели "круглий стіл" з підприємцями Приірпіння

Нещодавно в Ірпінському управлінні ГУ ДФС у Київській області відбулося чергове засідання «круглого столу» за участі заступника начальника управління - начальника відділу оподаткування фізичних осіб  Людмили Ступак та представниками малого бізнесу Ірпінського регіону.

Як відзначають в управлінні, надзвичайно важливим напрямом діяльності фіскальної служби  була і залишається боротьба за гідну заробітну плату, своєчасність її виплати та сплати податкових платежів. Особлива увага  приділяється оформленню належним чином трудових угод при використанні найманих працівників як юридичними особами, так і суб’єктами підприємницької діяльності – фізичними особами.

"Забезпечення прозорості та зручності адміністрування податків і обов'язкових платежів, зменшення податкового навантаження – це те, над чим сьогодні працюють фахівці ДФС України, - розпочала розмову заступник начальника управління, зауваживши, що впродовж 11 місяців поточного року платники податків сплатили ЕСВ до бюджету  742,8 млн грн. Це більш ніж на 164 млн грн порівняно з надходженнями ЕСВ аналогічного періоду 2017 року."

Учасники «круглого столу» обговорювали останні зміни у податковому законодавстві,  легалізації найманої праці та заробітної плати, зупинившись на  порядку нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до Закону України від 08 липня 2018 № 2464 – VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) фізичні особи-підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, нараховують єдиний внесок на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

Враховуючи зміни по єдиному внеску до Закону № 2464, внесені  Законом України від 06.12.2016 № 1774 - VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», з 01.01.2017 всі фізичні особи-підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування та які за результатами річного декларування не отримували дохід  (не здійснювали діяльність, але державна реєстрація яких не припинена як фізична особа–підприємець), зобов’язані визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (п.2 ч. 1 ст.7 Закону № 2464).

Читайте також: Податкова знижка: повернути свої гроші ірпінчани зможуть лише до кінця року

Одночасно платники зобов’язані обов’язково подавати звітність з єдиного внеску. Лише за умови подання звітності  та сплати єдиного внеску можливе зарахування страхового стажу фізичним особам–підприємцям.

Особливості подання Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску передбачено Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо нарахування єдиного внеску на загальнообовязкове державне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435 (далі – Порядок №435).

Звіт до органів доходів і зборів подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника за основним місцем взяття на облік як платника єдиного внеску в органах доходів і зборів, зокрема, засобами електронного звязку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації ЕЦП відповідальних осіб у порядку, визначеному законодавством (пункт 1 розлілу II Порядку №435).

Читайте також: Припинення підприємницької діяльності: хто і як сплачує єдиний соціальний внесок

З метою економії часу при складанні і поданні звітності ДФС України створений електронний сервіс «Електронний кабінет платника податків», який надає можливість створювати, редагувати, підписувати та надсилати звітність з єдиного внеску платниками самостійно.

Заступник начальника - начальник відділу оподаткування фізичних осіб Ірпінського управління  зазначила, що ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Крім того, період, за який наявна заборгованість з єдиного соціального внеску, не буде зарахований до страхового стажу особи до повного погашення боргу.

Крім того, вона довела до присутніх інформацію про розмір єдиного внеску та терміни перерахування до соцфондів, а також про категорію платників, які звільняються від сплати ЄСВ.

Інформацію про проведення нарахувань платник може самостійно переглянути за допомогою електронного сервісу "Електронний кабінет платника податків" на сайті ДФС України з використанням електронного цифрового підпису, та у разі виявлення розбіжностей або виникнення питань звернутись до фахівців Ірпінського управління.

На завершення заходу Людмила Ступак привітала присутніх платників з прийдешніми святами і наголосила, що лише взаєморозуміння та партнерські відносини з платниками податків сприятимуть наповненню бюджету держави. Адже завдяки добросовісній та своєчасній сплаті податків можна забезпечити стабільний розвиток як Ірпінського регіону, так і держави в цілому.

Ірпінське управління  ГУ ДФС у Київській області