19 січня в Україні набув чинності закон про боротьбу з булінгом в школі.
Читайте також: Ще встигнеш: лікарям відмінили ліміт декларацій
Під цим поняттям мається на увазі психологічне, економічне та сексуальне насильство учнів, в тому числі із застосуванням гаджетів, по відношенню до малолітнього або неповнолітнього учня. В результаті таких дій може бути завдано шкоди психічному або фізичному здоров'ю потерпілого.
У чому проявляється булінг
- повторюваність дій;
- наявність кривдника (булера), потерпілого і можливих спостерігачів;
- дії, які можуть понести шкоду здоров'ю потерпілого: приниження, страх, тривога, підпорядкування, соціальна ізоляція.
Як каратимуть
Батьків дитини-булера, якому виповнилося від 14 до 16 років, доведеться заплатити штраф від 850 до 1700 гривень. Або ж вони будуть відпрацьовувати покарання у вигляді громадських робіт від 20 до 40 годин.
Якщо булінгом займалася група дітей, їх батьки заплатять від 1700 до 3400 гривень або ж підуть на громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.
Крім батьків, відповідальними за дії учнів будуть і директори шкіл. Якщо голова навчального закладу не повідомить поліції про булінг, йому доведеться заплатити від 850 до 1700 гривень штрафу або ж зайнятися виправними роботами на строк до одного місяця, відраховуючи до 20% заробітку.
Кому повідомити про буллінг
Про знущання в школі можна заявити директору школи, поліції або освітньому омбудсмену. Останній буде приймати заяви і відслідковувати реакцію на такі випадки з боку працівників школи.