19 сіл недалеко від Ірпеня: які варто відвідати

Що робити ірпінчанам, коли принади рідного міста і великих поселень Київщини оглянуті, а часу їхати за тридев'ять земель немає? Звичайно ж, звернути свою увагу на пам'ятки, розташовані поблизу.

Що там може бути цікавого? – знизаєте плечима ви. І будете в корені не праві. Села неподалік від Ірпеня можуть привернути увагу найвимогливішого мандрівника. Переконаємося разом, відвідавши кращі села Київщини!

Буда Таращанського району

Тут вас чекають коридори і келії таємничого чоловічого підземного монастиря. Інформації про нього небагато (археологи продовжують роботу), є версії, що він з’явився в 10–11 століттях. Зате місцеві жителі завжди були свято впевнені, що десь у печерах заховані скарби монастиря. Втім матеріального підтвердження цій упевненості ніхто не бачив.

Бузова Києво-Святошинського району

Це село славне етнографічним комплексом «Українське село» – хороша альтернатива столичному Пирогову. Діючий дерев'яний храм Святого Димитрія Солунського (побудований у 2007 році). Хати і госпбудівлі з шести регіонів України: Поділля, Середньої Наддніпрянщини, Слобожанщини, Полісся, Карпат і Півдня. Проводяться екскурсії та майстер-класи. Працює маленький зоопарк. Облаштовані дитячі майданчики і мангальні комплекси. Здаються кімнати в спеціальних етнохатах. Відмінне місце для відпочинку сім'єю або дружньою компанією.

Буки Сквирського району

Буки відомі завдяки красивому ландшафтному парку, облаштованому місцевим бізнесменом Іваном Сусловим. Храмовий комплекс, що складається з двох каплиць, церкви і дзвіниці. Старий фонтан «Дружба Народів» зі столичного майдану Незалежності. Міні-зоопарк і алея казок. Пам'ятник Максиму Горькому. Озеро. Невеликий парк з водоспадами, фонтанами, альтанками і містками. Красиво, затишно і духопідйомно.

Богуслав Богуславського району

Однією з найпопулярніших (але далеко не єдиною) пам'яткою Богуслава вважається Гранітне оголення, або просто Яма. Це 1,5-кілометрова ділянка річки Рось, яка котиться через каньйон і пороги в оточенні 10-метрових гранітних скель. Каньйон також називають «місцем сили», що наповнює людину позитивною енергією.

Витачів Обухівського району

Цінується за чудові види на лівобережжя Дніпра, що відкриваються з місцевих високих круч (орієнтир – вітряк). Знавці також рекомендують забратися на гору Красуху (189 м, найвище місце правобережної Київщини) поглянути на дерев'яну каплицю і по можливості відвідати краєзнавчий музей.

Демидів Вишгородського району

Тутешня «фішка» – зоопарк, а точніше «Парк Щасливих Тварин XII Місяців». 16 га території, більше 100 видів звіряток. Серед них бенгальський тигр, білий лев, ягуар, гепарди, носоріг, ведмеді, вовки, гієни, антилопи, мавпи. Всіх не перелічиш. Для дітвори облаштований контактний зоопарк та ігрові майданчики. Плюс працює цирк і ресторан, що розташований у будівлі, стилізованій під палац Нойшванштайн баварського короля Людвіга II.

Забір'я Києво-Святошинського району

Забірські озера вважаються одними з найчистіших в області. Фіш-парк «Забір'я» порадує фанатів рибалки. Решта оцінять спортивні та дитячі майданчики, кінні прогулянки, оренду катамарана або водного мотоцикла, сосновий ліс із спеціально організованими місцями для пікніків і галявинками для наметів. Відпочинок на будь-який смак.

Кийлів Бориспільського району

У тутешньому заповіднику-фермі «Кийлівська Асканія» ви зможете впритул поспілкуватися з тваринним світом. Страуси, кози, коні, кури, гуси, в'єтнамські свині, фазани виглядають майже ручними й охоче дозволяють себе годувати і гладити. Додає принади кілька озер, де можна порибалити, і можливість покататися на конях.

Ковалівка Васильківського району

Чисте, затишне і, напевно, найкрасивіше село Київщини, яке так і проситься в об'єктив фотоапарата. Церква Різдва Пресвятої Богородиці. Парк зі ставком і лебедями. Квітковий годинник («Годинник вічності»). Пам'ятник Петру Могилі. Безліч красивих, доглянутих будинків, газонів і громадських будівель, таких як гімназія, готелі, будинок культури. Прям завидно стає жителям цього райського містечка, що не дарма називається «Маленькою Швейцарією».

Медвин Богуславського району

Ще одне місце сили, яке навіть називають «енергетичним центром України», розташоване на горі/пагорбі Тотоха біля села Медвин. Люди, що займаються духовними практиками, порівнюють Тотоху з Алтаєм або Тибетом, горами, які вважаються одними з найбільш енергетично потужних місць на планеті. А якщо ви не вірите в екстрасенсорику, на Тотосі можна насолодитися природою, зібрати безліч лікарських трав і напитися надзвичайно смачної води з місцевого джерела.

Нові Петрівці Вишгородського району

Це село здатне порадувати гостей низкою цікавих пам'яток. У Нових Петрівцях вас чекають Музей корупції – екс-резиденція біглого екс-президента Януковича з помпезними будинками, ретроавтомобілями, зоопарком і горезвісним золотим унітазом. Музей-заповідник «Битва за Київ у 1943 році», з багатющою колекцією, присвяченою звільненню Граду Кия, зокрема діорамою і виставкою бойової техніки. Приватний етнографічний музей «Хутір Савки», організований у 2003 році Леонідом Шиловим. Музей присвячений життю селян в 18–19 століттях і цікавий тим, що більшість експонатів можна випробувати в роботі, наприклад, попрацювати в кузні або побувати борошномелом. Дзвінкова криниця, остання пам'ять про Києво-Межигірський Преображенський монастир. Візит у Нові Петрівці забере у вас цілий день, і то не факт, що на все вистачить часу.

Пархомівка Володарського району

Цікава Покровською церквою – прекрасним храмом початку 20 століття, з незвичайною архітектурою і мозаїками роботи Миколи Реріха. Крім Покровської церкви, роботи Реріха в Україні можна побачити лише в Почаївській лаврі і Троїцькому соборі. Оформлена святиня в неоруському стилі, що включає в себе готику, східні традиції і навіть язичницькі (!) символи. Через украй незвичний вигляд церкви тодішні релігійні діячі не хотіли освячувати її більше року.

Підгірці Обухівського району

Тутешнє Блакитне озеро давно славиться серед любителів озерного варіанта пляжного проведення часу. Тут є платний пляж з шезлонгами, матрацами та активними іграми. Є й місце для безкоштовного відпочинку. Тут теж непогано, але людей, зрозуміло, набагато більше. До речі, розмір озера сягає 28,5 га, а його глибини опускаються до 8 м. З чуток, є в ньому чимало риби.

Ржищів

Колиска трипільської цивілізації. Місце, що приваблює туристів поїздкою в затоплений Свято-Преображенський храм, урочищем Іван-гора, де було відкрито давньоруське городище 11–13 ст., Парком трипільської скульптури, музеєм і меморіальним комплексом «Букринський плацдарм» у недалекій Балико-Щучинці. Потрібно враховувати, що до церкви звідси можна дістатися лише човном (попередньо відшукавши місцевого жителя з плавзасобом близько ржищівського причалу), а на Іван-горі не залишилося ні сліду поселення русичів. 

Рожни Броварського району

Ласкаво просимо в тропіки! У Рожнах вас чекає бананова ферма з банановими, апельсиновими і лимонними деревами, всього понад півсотні сортів тропічних фруктів. Упорядником ферми є Анатолій Патій – селекціонер і ботанік, який заснував це унікальне для наших широт місце в 1990-х роках. Проводяться екскурсії та майстер-класи.

Томашівка Фастівського району

Тут, у колишній садибі Хоєцьких, розташований Свято-Богородичний Ризоположенський чоловічий монастир. У 1903 р. ця будівля була споруджена для сім'ї шляхтичів Хоєцьких, що володіли тоді Томашівкою. За часів СРСР тут квартирувала середня школа. Нині мешкають ченці, що відреставрували будівлю і облаштувати територію. Відкрито зоопарк, навколо розбито прекрасний сад.

Трипілля Обухівського району

Трипілля – ще одне місце, що має прямий стосунок до трипільської цивілізації і здатне привабити туристів кількома історичними цікавинками. Дівич-гора, 186 м над рівнем моря і 55 м – над рівнем Дніпра. Місце, де розташовувалася одна зі стоянок зарубинецької культури. Пам'ятник археології, звідки відкриваються приголомшливі види. Обласний археологічний музей – понад 30 тисяч експонатів, присвячених далеко не тільки славнозвісним трипільцям. Історико-археологічний музей «Прадавня Аратта – Україна», ще один будинок муз у Трипіллі, нині, за чутками, закритий, причому не перший рік.

Ходосівка Києво-Святошинського району

Це село відоме печерою Геонавт – єдиною природною печерою в Київській області. 60-метрова підземна порожнина, створена водою, має дві зали і кілька тунелів. Бажаєте відчути себе спелеологом, але не хочете їхати заради цього в далекі далі й довго блукати по великій печері з ризиком заблукати? Тоді вам сюди.

Ясногородка Макарівського району

Тут розташована одна з найбільших в Україні страусиних ферм. У «Долині страусів» майже два десятки гектарів території, кілька сотень нелітаючих птахів. Можна прикупити страусиного м'яса і яєць, побувати в міні-зоопарку, погодувати тварин. Продегустувати вино, орендувати альтанку або гриль-зону на природі. Загалом, є чим зайнятися.

Як бачите, навіть не виїжджаючи за межі Київської області і не відвідуючи великих міст, можна відмінно і, головне, різноманітно провести час. Адже багато сіл нашої країни добре знають, чим порадувати мандрівників.