За вихідні в Приірпінні вигоріло майже 6 га сухої трави

За минулі вихідні в Ірпінському регіоні рятувальники ліквідували понад 15 випадків загорання сухої трави на площі майже 6 га. Про це повідомляє Відділ з надзвичайних ситуацій Бучанської міськради у Фейсбук.

Зокрема 7 березня горів трав’яний настил у смт Гостомель по вул. Островського, 25. Вогнем знищено травяний настил на площі 1 га.

У Бучі по вул. Мельниківській вогонь знищив суху траву на площі 0,2 га.

Горів трав’яний настил в Ірпені по вул. Достоєвського (пойма р. Ірпінь) - знищено суху траву на площі 3 га.

9 березня горіла трава в Гостомелі на поймі р. Рокач. Вогнем знищено суху траву на площі 0,5 га. Також відбулося загорання трав’яного настилу в Ірпені по вул. Достоєвського (пойма р. Ірпінь) - вогнем знищено суху траву на площі 1 га.

Редакція "04597" нагадує, що спалювання рослинних залишків є небезпечним, як в екологічному, так і в протипожежному контексті!

Надзвичайно часто великі площі займання та горіння сухої трави призводять до неконтрольованих пожеж, що можуть перекинутися і на житлові будівлі, і на лісові масиви. І ось тоді постає питання не лише екологічної безпеки, а і безпеки для життя людей унаслідок загрози масштабних пожеж. Вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, комах, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння. Існує загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде також до порушення законодавства і знищення диких рослин та тварин. Саме зі спалювання стерні на полях починається більшість степових пожеж.

Аналогічним чином є загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків. Спалювання стерні на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, через те, що дим і вогонь є напівпровідниками і за відповідних умов, здатні стати причиною закорочення ЛЕП та призвести до руйнівних наслідків для цілих населених пунктів.

Читайте також: Наслідки стихії в Приірпінні: повалені дерева та обірвані електродроти