Що чекає школу №15 в Гостомелі?

Це не будівля після війни на фото. Це фасад школи № 15 у Гостомелі. Так, так! На другому поверсі тут знаходиться початкова школа, а перший поверх – у приватній власності. Другий теж був донедавна приватним, але його, дякувати Богу, передали у комунальну власність.

Ситуація виглядає абсурдною, бо і земля під школою теж у приватній власності. Річ у тому, що приміщення і територія – це уламки колишнього КСП «Бучанський», які були розпайовані.

У минулому році школу, яка знаходиться на другому поверсі будівлі навіть хотіли закрити через вимоги пожежників. Спроби перевести класи в інші Гостомельські школи викликали неабиякий спротив батьків і вчителів та резонанс у ЗМІ.

У цьому році власник другого поверху, Ольга Прилипко зробила широкий жест і подарувала у власність громади другий поверх, у якому була школа. Всі останні роки відділ освіти орендував приміщення за одну гривню. Сьогодні другий поверх будівлі – на балансі ЖЕКу Гостомеля.

Відчувши ґрунт під ногами, батьки і учителі почали звертатися до селищного голови Юрія Прилипка щодо ремонту школи. Фахівці з селищної ради нарахували, що для ремонту школи потрібно 9,5 мільйони гривень. Запит на відповідне фінансування за підписом Прилипка надійшов до Ірпеня.

Ірпінська міська рада, за словами Першого заступника міського голови Олександра Маркушина не проти відремонтувати приміщення школи. Але сума 9,5 мільйонів є досить великою.

Отже, щоб розібратися що і по чому треба робити у школі там провели 14 травня спільну виїзну нараду за участі керівництва Гостомеля, Ірпеня, батьків та вчителів школи.

Олександр Маркушин: Для нас головне – результат!

«Гроші треба використовувати з розумом і ефективно. В Ірпені ми так звикли працювати, і так має бути в Гостомелі. Тому ми тут зібратися, щоб усе обговорити і перевірити. Щоб було прозоро, всім зрозуміло і був результат. Це для нас головне», – наголосив Маркушин.

Загалом було помітно, що представники влади Гостомеля та їхні підрядники намагалися витягнути чим побільші об’єми робіт і видатків. Ірпінські ж усе обговорювали і зважували.

Дах об’єднав усіх.

Перше і найважливіше питання, яке не викликало жодних дискусій, – будівлю потрібно повністю перекрити. Капітальний ремонт покрівлі за приблизними оцінками обійдеться у 1,4 млн.

Так само усі зійшлися на думці, що потрібно замінити вікна сталінських часів на сучасні склопакети.

Хотіли міняти і двері в класних кімнатах. Але начальник відділу освіти Олег Білорус зауважив, що існуючі двері дубові і мають міцні варцаби. «Ці двері ще нас переживуть, а якщо будемо міняти зараз знищимо усю обстановку в класах. Доведеться робити ремонт приміщень. До осені з усім об’ємом робіт можемо не впоратися. Потрібно зараз робити першочергове і не ризикувати», – наголосив Олег Білорус.

Школа хоч і стара, але класи там акуратні і доглянуті.

Суперечні сходи та утеплення. Спірним моментом були сходи, які також поки вирішили не чіпати. І утеплення приміщення. Якщо виконати утеплення, то це не тільки збереже тепло, а й дозволить задіяти в освітній процес так звану веранду, яка просто забита і не використовується.

Олександр Маркушин додав, що за його інформацією, кошти на утеплення школи закладені в обласному бюджеті. Відтак, Ірпінь не може фінансувати утеплення, бо це буде подвійне фінансування об’єкту, що є порушенням бюджетного законодавства.

Уже в кінці наради слово взяв Максим Плешко, депутат Ірпінської ради, який є також головою Нових облич Гостомеля. Майже годину він сидів, слухав і мовчав.

«Поки ми не вирішимо питання з приміщенням на першому поверсі. А воно у приватній власності. Та із землею, яка під школою є приватна, доти ця школа буде кривою качкою, які б ремонти ми тут не робили. Це треба усвідомити всім», – підкреслив Максим Плешко.

Утеплення фасаду тільки другого поверху і залишення першого як воно є – буде посміховиськом для Гостомеля.

«Потрібно викупити у власність громади приміщення першого поверху. Викупити чи поміняти земельну ділянку під школою і навколо неї у власність громади. Вкладати кошти у капітальний ремонт приміщення, побудувати на території сучасний стадіон і відкривати тут повноцінну школу», – таким є правильне містобудівне бачення для цього району і Гостомеля наголошує Максим Плешко.

«Чи відомі власники нижнього приміщення і землі, чи вела переговори з ними Гостомельська селищна рада щодо викупу чи обміну?», – запитав він у представників Гостомеля.

Депутат селищної ради Надія Дудник, вона ж донька голови Юрія Прилипка закликала Плешка «не займатися популізмом». «Ми знаємо їх. Ми говорили з ними багато. Це важко… З цими людьми неможливо домовитися», – сказала Надія Дудник.

Врешті, Максим Плешко взяв конакти власників, а присутні в залі побажали йому успіхів у переговорах.

Ремонтуючи дах, подумай про фундамент!

В кінці один із підрядників запропонував профінансувати ремонт відмостки навколо будівлі, бо «вона руйнується, там підтікає і це впливає на стіни» виявилося, що це буде криміналом. «Ви що? Це приватна власність. Якщо Ірпінь дасть кошти, а Гостомельський ЖЕК зробить там відмостку завтра їх поведуть у прокуратуру. Неможна бюджетні кошти витрачати на приватні об’єкти», – підкреслив Маркушин і нав’язав ці роботи підряднику як благодійний внесок.

23 травня в Ірпені буде сесія міської ради. Там де має бути проголосовано направлення грошей на вищеперераховані ремонти школи та ще деякі дороги і тротуари Гостомеля.

А питання переговорів із власниками першого поверху і землі під школою № 15 в Гостомелі залишається відкритим.

Руслана Лавринович