В інтернеті за короткий термін став популярним додотк FaceApp, за допомогою якого можна "зістарити" фотографії та подивитися, як ви будете виглядати в літньому віці. Додаток розробила російська компанія Wireless Lab, голова якої, Ярослав Гончаров, раніше працював в "Яндексі". Цей факт викликав занепокоєння серед деяких користувачів українського сегменту інтернету, які хвилюються про захист своїх персональних даних.
Що про вас знає FaceApp, або чи небезпечний популярний додаток?
Як працює програма?
В основі програми лежить натренована нейромережа, яка "переглянула" мільйони фотографій молодих і старих людей, і зрозуміла, що їх відрізняє. Вона навчилася відділяти ці ознаки і накладати зморшки та сиве волосся на обличчя людей. Зараз FaceApp посідає перші позиції у списку найпопулярніших додатків і в AppStore, і в Google Play.
Яку інформацію збирає FaceApp?
Встановлюючи додаток на свій смартфон, користувач погоджується на умови угоди FaceApp. А за її умовами додаток отримує більше, ніж просто доступ до ваших фото.
Якщо FaceApp встановлюється як додаток на смартфон він отримує доступ до всіх фотографій на вашому смартфоні, в тому числі, які ви ніколи не викладали в інтернет.
Як це використовують?
Незважаючи на величезну аудиторію, додаток накопичує значний обсяг інформації. Фахівці відзначають, що це величезна купа даних, зібрані і структуровані - детально та прискіпливо. На них можуть заробляти, передаючи їх рекламодавцям, або використовувати в своїх цілях. Перевірити, що з вашими даними, чи якось на це вплинути - фактично неможливо.
Що саме станеться з вашими даними і кому вони можуть потрапити, відомо тільки власникам додатку. Крім того, немає гарантій і в разі продажу компанії-розробника програми. У такому випадку дані користувачів, які зібрав додаток, теж можуть передати третій особі.
У чому небезпека?
"Через "російське корення" додатка з ним слід бути обережним", - кажуть експерти. Вважається, що якщо ви підозрюєте, що за вами можуть цілеспрямовано шпигувати російські спецслужби, або ж принципово не хочете відправляти в Росію ніякі свої дані - тоді варто уникати таких сервісів і додатків.
У разі запиту від російських силових структур, компанія може передавати їм зібрану інформацію. Відзначається, що є приклади, коли інформація передавалася навіть без офіційних запитів.
Як уберегтися?
Загальна рекомендація для користувачів - встановлювати тільки ті додатки, які вам дійсно потрібні.
Якщо вже дуже хочеться спробувати FaceApp - зробіть це хоча б не з вашого основного пристрою.
Читайте також: «Територія спорту» запрошує на безкоштовне тренування