Законодавством вже встановлено, скільки метрів треба відступити від сусідської межі, коли будуєте будинок чи садите дерева.
Читайте також:Ірпінській раді подарували земельну ділянку
Часто причинами сварок між сусідами стають споруди й насадження на межі ділянки або занадто близько до неї. Як впорядкувати роботи на власній ділянці так аби не зіпсувати відносини з сусідами?
Законодавство визначає очевидну істину: власники та землекористувачі земельних ділянок мають дотримуватися вимог добросусідства, а значить обирати способи використання земельних ділянок відповідно до їх цільового призначення, коли сусіди зазнають якнайменше незручностей (затінення, задимлення, неприємні запахи, шумове забруднення тощо).
Наразі, Держбуднормами встановлені наступні відстані для зелених насаджень:
- від стін помешкань і споруд до осі дерев - 5 м, для кущів - 1,5 м;
- від межі сусідньої ділянки до осі дерев - 3 м, для кущів - 1 м.
Втім, врахувати, що гілки дерев й кущів не повинні перетинати меж сусідніх ділянок. А коли корені й гілки дерев з однієї земельної ділянки «переповзають» на іншу, власники земельних ділянок мають право самостійно їх ліквідувати.
Відповідно до Держбуднорм 360-92 «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», у разі, коли з іншого боку межі нема забудови, то відстань до бічної межі ділянки від найбільш виступної конструкції стіни повинна становити не менше 1 м.
При цьому повинно бути забезпечене влаштування необхідних інженерно-технічних заходів, котрі запобігатимуть стіканню атмосферних опадів з покрівель та карнизів будівель на територію суміжної земельної ділянки.
Туалети згідно із санітарними нормами слід розташовувати не ближче 15 м від житлового будинку та літньої кухні, а від питного колодязя — за 20 м.
Читайте також:З 20 серпня водоканали можуть перейти на погодинну подачу води
Вимоги щодо огорожі (її висота, конструкція, матеріал) встановлюються місцевими правилами забудови. Огорожа має проходити по межі і не створювати перешкод для використання сусідської ділянки за призначенням, затінювати її.
Пам`ятайте! У разі виникнення серйозних стичок або суперечок щодо дотримання землевласниками правил добросусідства та щодо меж земельних ділянок, які перебувають у власності, вони вирішуються індивідуально у судовій інстанції.