Для кожного першого класу шкіл Ірпінського регіону закуплено дидактичні матеріали, які зроблять навчання ефективнішим і цікавішим. Про це повідомляє Управління освіти і науки ІМР.
“Як зацікавити школярів молодшого віку початкових класів і пробудити у них інтерес до навчання? Надзвичайно важливим є розвиток пізнавальної сфери дитини, яка тільки вчиться рахувати і читати, пізнавати щось нове. Тому їй треба допомогти та зробити ці заняття цікавими, веселими та інтерактивними”, – йдеться у повідомленні.
Тепер на уроках для першокласників застосовуватимуться такі новинки:
Комплект для навчання грамоти/письма (на магнітах) “Абетка українська”.
Використовується в якості демонстраційного та роздаткового матеріалу під час вивчення української мови в початкових класах.
Набір (комплект) сюжетних та предметних малюнків, карток для розвитку мовлення.
Картки з малюнками та завданнями для розвитку зв’язного мовлення, спостережливості, уяви та творчих можливостей першокласників. Учитель може використовувати картки для організації роботи в парах, групах, ігрової діяльності, змагань із словесної винахідливості на різних етапах уроку, а також для індивідуальних вправ.
Набір настільних розвивальних ігор.
Сформований із найпопулярніших настільних ігор різного формату. Граючись, діти розвиватимуть пам’ять, уяву, вчитимуться і закріплюватимуть знання, отримані з математики, читання, природничих дисциплін.У комплект входять сім ігор: “Подорож Україною”, “Уява”, “Поясни слово”, “Лото з дерев’яними бочатами”, “Морській бій”, “Найспритніший”, “Хто я?”.
Набір карток, цифр, знаків демонстраційний (в тому числі на магнітах).
Дитина зможе в ігровій формі знайомитися з цифрами, вивчати склад числа, рахувати і порівнювати, вчитися виконувати основні обчислювальні дії, розв’язувати приклади, дізнаватися про геометричні фігури. Картки, які входять у набір, виготовлено з дотриманням державних санітарних норм і схвалено провідними психологами та педагогами; вони мають округлі куточки, що робить їх безпечними для дітей.
Рахункові палички Кюізенера (для групової роботи).
Набір для навчання за методикою Кюізенера. Кожна паличка – це число, виражене кольором і величиною.
Набір моделей геометричних тіл і фігур.
Містить п’ять основних геометричних тіл та чотири геометричні фігури. Використовується в якості роздаткового матеріалу під час вивчення математики в початкових класах.
Математичний планшет 10х10 см (покращений варіант).
Використовується для розвитку в дитини математичного мислення, уяви, моторики, засвоєння поняття геометричних фігур.
Навчальний набір «Танграм» (для групової роботи).
Використовується в якості роздавального матеріалу під час вивчення математики в початкових класах. Включає сім плоских фігур, які складають певним чином для отримання іншої, більш складної фігури: зображення людини, тварини, предмета домашнього вжитку тощо.
Набір “Цікаві кубики”.
Діти отримують навики тривимірного конструювання та розв’язання задач. Сприяє розвитку просторового мислення та проявленню творчих здібностей.