Податківці пояснили, хто може працювати без реєстраторів розрахункових операцій

Застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) не потрібне при перерахування коштів за товар чи послугу в безготівковій формі банківським переказом на поточний рахунок продавця без застосування платіжних карток.

Державна податкова служба продовжує роз’яснювати положення Закону України "Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" і Закон України № 128 від 20.09.2019 (далі – Закон). Так, якщо розрахунки за придбаний товар (послугу) проводяться у безготівковій формі без застосування платіжних карток і кошти перераховуються з поточного рахунку покупця на поточний рахунок продавця, така операція не потребує застосування РРО. Теж саме стосується випадків, коли покупець розраховується з продавцем шляхом внесення коштів через банк для подальшого їх зарахування на поточний рахунок продавця. "Спрацьовує" звільнення, передбачене для банківських операцій відповідно до пункту 2 статті 9 Закону.

«Тобто юристи, консультанти, айтішники, інші самозайняті особи, в тому числі і ті, хто працює на третій групі спрощеної системи оподаткування, не мають застосовувати реєстратори розрахункових операцій, якщо їх клієнти розраховуються з ними виключно у безготівковій формі без застосування платіжних карток і перераховують їм кошти на поточний рахунок банківським переказом. Також РРО не потрібні, якщо клієнт в касі банку вносить готівку для подальшого її зарахування на поточний рахунок продавця», - зазначив голова ДПС Сергій Верланов.

Якщо розрахунки за товар чи послугу відбулися із використанням банківської платіжної карти, то така операція підпадає під визначення "розрахункової операції" для цілей згадуваного Закону.

Головне управління ДПС у Київській області звертає увагу платників податків, що зміни до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг, внесені Законом України від 20.09.2019№128-IX та зміни до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг, що внесені Законом України від 20.09.2019№129-IX не зобов’язують платників єдиного податку І групи при здійсненні розрахунків використовувати реєстратори розрахункових операцій.

Закон № 128-IX надає можливість використовувати замість традиційних РРО спеціальні програми, які можна буде встановити на будь-який гаджет, зокрема, і на смартфон. Пункт 2 підпункту 11 Закону №128-ІХ передбачає, що «Контролюючий орган забезпечує безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктом господарювання». Таким чином, для платника податків безкоштовним буде як скачування самої програми, так і її обслуговування.

Слід звернути увагу платників, що дія Законів України №128-ІХ та №129-ІХ не поширюється на платників єдиного податку, що належать до І групи, тобто чий річний дохід не перевищує 300 тис. гривень, а також на фізичних осіб, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства. Тобто, вказаним категоріям громадян і приватних підприємців касові апарати застосовувати не потрібно і після того, як наберуть чинності нові правила застосування РРО

Підписуйтесь на нас у ФейсбукІнстаграм та Телеграм, щоб не пропустити цікавих та актуальних новин Ірпеня та регіону!

Читайте також: До уваги підприємців Ірпеня: електронні сервіси ДПС для бізнесу