Гостомель 2020 – бюджет

Юрій Прилипко та його донька Надія Скуратівська хочуть, щоб гроші з Ірпеня просто передавалися на Гостомельську селищну раду і далі ніхто не контролював як і куди їх використовують. Але ми побачили, що в такій моделі бюджет тупо розкрадається. Тому почали вкладати кошти в Гостомель там, де можемо їх контролювати. Наприклад? в освіту. Як наслідок, 2019 рік став рекордним для освіти Гостомеля. Але цей рік став і роком відвертого конфлікту Прилипка з Ірпенем. Для Прилипка Ірпінь поганий, бо не дає розкрадати бюджет. Ось і вся суть конфлікту.

Наближається 2020 рік. Планується новий бюджет. Мені б хотілося почути гостомельчан. Порадитися з вами, щоб прийняти максимально виважені рішення. Тому подальші слова прошу сприймати як пропозиції.

Робимо велике

У Володимира Карплюка я навчився однієї дуже важливої містобудівної речі. Місто треба розвивати великими об’єктами. Не можна робити, щось трохи там, а трохи тут. Бо так і виходить, всього потроху десь. А в результаті - нічого цілісного. Так як зараз відбувається в Гостомелі.

Одна з найбільших проблем Гостомеля – наслідок стрімкої забудови, це переповненість закладів освіти. За останні роки в селищі збудовано багато житла. Причому нові ЖК у більшості ще не заселені. Гостомель омолоджується. Дітей стає і далі буде ставати ще більше. Це треба прийняти як факт.

Читайте також: Максим Плешко: в центрі Гостомеля має бути нова школа

Тому, побудова нових, реконструкція та розширення існуючих шкільних та дошкільних закладів є пріоритетом для Гостомеля.

Пропоную в наступному році в Гостомелі зробити наступне:

  • провести реконструкцію школи № 15 і запустити її як дев’ятирічну гімназію;
  • провести реконструкцію та відновити школу в приміщенні селищної ради і центру творчості. Це може бути філія школи №13 для молодших класів або окрема школа-сад;
  • розробити проект побудови нової школи-садка на місці існуючої школи 16, що у Мостищі. Адже там школа розташована у маленькій сторічній будівлі, яку немає сенсу ремонтувати;
  • школа № 13 – опорна школа Гостомеля. В цьому році ми зробили проект добудови великого корпусу школи. У наступному році маємо кістьми лягти, але добитися співфінансування держави на реалізацію цього проекту. Реалізація нового корпусу школи 13 - це перспектива, скоріш за все, 2021-2022 років. Але починати шукати гроші треба в наступному році. Однак, на моє переконання заходити в будівництво варто тільки за умови чітких гарантій, що держава допоможе;
  • якісного поточного ремонту і модернізації потребує школа № 14, що у військовому містечку. Її коридори мають бути світлими і яскравими, санвузли біля спортзалу мають працювати, вся школа має бути сучасною і динамічною.

Читайте також: Плешко Прилипку: не будьте ворогом для власних виборців

Культура

Будинок культури в центрі, який біля Рокача, – це класний інфраструктурний об’єкт, який наповнений життям. Разом зі стадіоном і територією навколо все це можна перетворити на сучасний ХАБ культури, спорту та відпочинку. Маю грандіозні плани щодо цього. Але почнемо в наступному році з реконструкції фасаду будівлі. Також хочеться капітально відремонтувати літню сцену.

Медицина Гостомеля – незвідана проблематика

Ми маємо велике приміщення медичного призначення в центрі селища. З одного боку, люди кажуть про проблеми, брак і недостачу лікарів. З іншого, як я не зайду в поліклініку в Гостомелі там практично завжди пусто. Медперсоналу більше за пацієнтів.

У питанні медицини треба розуміти, що ми, як місто можемо зробити приміщення та обладнання, але зарплати лікарям платить держава. Якщо з сімейними лікарями ситуація більш-менш налагодилась, то вузькі спеціалісти не хочуть працювати за копійки. І якраз їх не вистачає.

Зізнаюся відверто, я ще до кінця не вник у проблематику медицини Гостомеля. Тому готових рішень як по освіті наразі ще не маю. Але з новим профільним заступником міського голови Ірпеня Юлією Устич ми вже домовилися тісно попрацювати в даному напряму.

Головним критерієм має бути зручність та якість надання послуги для людей. Цілком можливо, що варто відкривати амбулаторію сімейної медицини на Баланівці або Військовому містечку. Поближче до людей.

Наразі не відомо, яким буде для Гостомеля 2020 рік. У складі Ірпеня, чи у форматі окремої об’єднаної громади. Якщо буде ОТГ, то крім окресленого тут буде ще безліч нових завдань, які постануть перед громадою. І вирішувати їх будуть уже новий голова і нові депутати. Якщо Гостомель залишиться з Ірпенем, то я би пропонував саме такі ключові напрями для бюджетних коштів. На великі об’єкти: освіта, культура, медицина.

Максим Плешко, депутат Ірпінської ради, політолог, кандидат філософських наук

Підписуйтесь на нас у ФейсбукІнстаграм та Телеграм, щоб не пропустити цікавих та актуальних новин Ірпеня та регіону!