Вчора, 9 січня, медичному персоналу Приірпіння представили головного лікаря Центральної міської лікарні Антона Довгопола, який був обраний 3 січня конкурсною комісією. Після офіційного представлення в.о. міського голови Андрія Литвинова та заступника Юлії Устич, новопризначений головний лікар майже годину спілкувався з медиками й розповів про основні плани реформування медичної галузі регіону на найближчий рік. Запитань від присутніх було небагато, бо більшість озвучених змін стали напевно повною несподіванкою.
Медики Ірпеня в шоці: новий головний лікар розповів про зміни у галузі
Редакція "04597" зробила для вас тезисну вибірку нововведень у медичній сфері Приірпіння, які планують реалізувати у 2020 році.
1. Підписання угоди з НЗСУ
Першочергове завдання для медицини Приірпіння - підписати у квітні угоду з Національною службою здоров'я України по всім 23 пріоритетним напрямам. Якщо раніше медична галузь отримувала фінансування за кожну зареєстровану у регіоні особу, то з квітня субвенція виділятиметься на пролікованого пацієнта. Для цього за два місяці потрібно створити максимальні умови для того, щоб пацієнт міг отримати необхідну медичну послугу у повному обсязі.
2. Невідкладна медична допомога
Надання первинної медичної допомоги в регіоні має бути цілодобовим і це, передусім, завдання сімейних лікарів. Тому невідкладна медична допомога буде переведена із вторинної ланки у первинну. Це робиться для того, щоб кожен житель Ірпеня міг отримати медичну допомогу цілодобово, навіть тоді, коли немає можливості потрапити на прийом до сімейного лікаря. Якщо пацієнт отримує відмову у виїзді екстренної медичної допомоги, від повинен мати можливість отримати невідкладну медичну допомогу. У регіоні має запрацювати як мінімум два пункти невідкладної медичної допомоги, оскільки ми обслуговуємо Ірпінь, Бучу, Гостомель, Коцюбинське та Ворзель. Найближчим часом заплановане відкриття таких пунктів на території Ірпінської міської лікарні у Бучі та у приміщенні Центральної міської поліклініки по вул. Садовій (1-й поверх).
3. Перенесення гінекології з Ворзеля
Гінекологічно-акушерське відділення, яке зараз розташоване у Ворзелі, буде перенесено в Ірпінь. Зараз вже розробляється проект його переміщення на 2-й поверх Ірпінської міської поліклініки та розглядається можливість адаптації стаціонару на базі приміщення поліклініки.
4. Територіальна оптимізація
Для всіх передбачених змін у розміщенні медичних відділень запланована територіальна оптимізація адміністративних кабінетів у Центральній міській поліклініці. Вони будуть перенесені в інші приміщення будівлі поліклініки. Новий головний лікар запевнив, що готовий свій кабінет перенести навіть на підвальний поверх разом з колегами. На першому поверсі планується відкриття цілодобової медичної лабораторії та функціонального відділення, для того щоб пацієнт мав можливість в одному місці зробити аналізи та діагностику. Поліклініка як виконувала свої функції так і виконуватиме, але вона перейде на кабінетний тип роботи, а не по відділеннях.
5. Кадровий склад
Антон Довгопол запевнив, що жоден лікар чи медичний персонал не буде скорочений - наразі і так є певний дефіцит кадрів. Натомість, він пообіцяв, що має колег, які готові прийти працювати у медичних закладах регіону.
6. Новий медичний центр
У 2020 році розпочнеться будівництво нового медичного центру по вул. Садовій. Це буде 4-поверхова будівля, у якій після завершення будівництва планується розмістити і дитяче відділення, і акушерсько-гінекологічне відділення, і стаціонар. Це має бути медцентр, у якому надаватимуть усі медичні послуги. Кінцева мета - це розміщення лікарні на одній госпітальній базі в Ірпені. У бюджеті Ірпеня на 2020 рік на будівництво виділено 50 млн грн.
Редакція "04597" планує найближчим часом більш детальніше ознайомити з принципом реформування медицини регіону, тому слідкуйте за нашими публікаціями.
Підписуйтесь на нас у Фейсбук, Інстаграм та Телеграм, щоб не пропустити цікавих та актуальних новин Ірпеня та регіону!
Читайте також: В Ірпені з початку року на грип захворіло близько 500 людей