Смог, дим і пил: апокаліпсис в Ірпені

Вранці 17 квітня в Ірпені у повітрі відчувається сильний запах гару, який не послаблюється з вчорашнього вечора. Вчора в Київській області був справжній апокаліпсис, бо всю область накрило димовою завісою. Ірпінчани почали бити на сполох, адже неможливо було відкрити вікно, бо нічим дихати.

В мережі користувачі ділилися приголомшливими фото і відео. Такі кадри раніше ми бачили лише в постапокаліптичних фільмах.

Відео з мережі фейсбук

Ірпінь, 16 квітня, фото з мережі фейсбук

За даними saveecobot.com еко-станція в Ірпені по вулиці Соборній фіксує погіршення індексу якості повітря і станом на 12:40 якість повітря становить -152 одиниць і це шкідливий рівень.

Довідка. Від 50-100 - помірний рівень, 100-150 - шкідливий рівень для чутливих груп, 150-200 - шкідливий рівень, 200-300 - дуже шкідливий рівень, 300+ - небезпечний рівень

За словами Міністра охорони здоров’я Максима Степанова, погіршення якості повітря виникло через масштабні підпали сухостою та пожежі у Чорнобильській зоні. Сильний вітер розніс дим по всій області.

Станом на ранок 17 березня пожежі фактично ліквідовані, але сильне тління залишається, повідомляє пресслужба ДСНС, а в КМДА зауважують, що ніякої радіації в повітрі немає. 

Зараз радіаційний фон по Києву та Київській області перебуває в межах норми та не перевищує природних фонових значень: м.Київ – 0,012 мР/год, Київська область – в межах 0,011 мР/год при допустимому фоні 0,05 мР/год, м.Чорнобиль – 0,023 мР/год. при контрольно допустимому рівні до 0,055 мР/год.

Враховуючи цю ситуацію з задимленням рекомендується:

  • обмежити перебування на відкритому повітрі;
  • тримати вікна зачиненими, особливо вночі і рано вранці. При відкритті вікон завішувати кватирки зволоженою тканиною і періодично її змінювати;
  • ввімкнути системи кондиціонування та очищення повітря;
  • проводити вологе прибирання, корисно поставити ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря;
  • збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих. Для відновлення солей та мікроелементів рекомендується пити підсолену і мінеральну лужну воду, молочно-кислі напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктейлі.

Враховуючи останні природні катаклізми, сама природа каже - сидіть вдома! Тож у період карантину і складні погодні умови, рекомендуємо все-таки залишатися вдома! Бережіь себе!

Підписуйтесь на нас у ФейсбукІнстаграм, Телеграм та YouTube, щоб не пропустити цікавих та актуальних новин Ірпеня та регіону!

Читайте також: Моторошне ДТП: на Варшавці через пилову бурю розбилося насмерть 4 людей