У Гостомелі вже майже місяць не вщухає полеміка й не знижується градус занепокоєння місцевих жителів загадковими тестами, насторожує людей і примус місцевої влади апробовувати їх на гостомельчанах.
А почалася вся «тестова історія» (назвемо її так) із сюжету від 11 квітня на одному з телеканалів про гостомельський експеримент: «Это – Гостомель. Население – 16 тысяч человек, до Киева 30 км. Именно здесь группа ученых по спасению внедряет пилотный проект – маленькую Данию в Украине, или другими словами Smart-карантин. На примере небольшого поселка на Киевщине мы покажем, каким образом вы быстро сможете вернуться к нормальной жизни, не рискуя при этом здоровьем», ‒ йдеться в ньому.
Наступного дня увесь Гостомель гудів питаннями, на які ніхто не міг дати відповіді. Ні в Гостомельській амбулаторії, ні в Ірпінському центрі первинної медико-санітарної допомоги нічого про той утаємничений експеримент не знали.
І навіть Юрій Прилипко хитав головою, що він не в курсі. Більше того, в Гостомельській селищній раді кілька разів збиралися на засідання депутати і члени виконкому, вони теж не змогли докопатися до істини й отримати відповіді про загадковість тестового експерименту.
Лише кілька днів тому, коли в селищі набрала обертів захворюваність на COVID-19, вистрелив черговий сюжет, який відкрив усі карти загадкових і підкилимних передвиборчих ігрищ родини Прилипків. Із прес-конференції стало відомо, що дочка селищного голови Надія Дудник-Скуратівська виступила у ролі організатора цієї тест-акції.
Виникає логічне запитання: а чого ж дочка, депутат Гостомельської селищної ради не поінформувала ні колег-депутатів, ні свого батька, на сьогодні все ще голову Гостомельської селищної ради? Хоча, враховуючи 3-класну освіту Юрія Ілліча та його інтелектуальні здібності, можна припустити, що й інформувала, та він просто не зрозумів − нащо ж черговими дурницями перезавантажувати мізки.
І тут гостомельчани прозріли, що попри всі карантинні застереження, перевищуючи службові повноваження, родина Прилипків вирішила пропіаритися на цій біді. Адже мета зрозуміла – ласа годівниця і вибори до органів місцевого самоврядування.
На прес-конференції Надія Дудник-Скуратівська озвучила, що тестування населення буде безкоштовним. І тести, наскільки відомо, Надія отримала теж безкоштовно. То чим пояснити тоді той факт, що тато й доня – відомі гостомельські комбінатори, наколядували буцімто на тести захмарну суму коштів. Лишається передати привіт довірливим і щедрим місцевим підприємцям, яким аж ніяк не позаздриш.
Наступний етап впровадження загадкових тестів на теренах селища – істеричні випадки Надії Дудник-Скуратівської на звичайні логічні елементарні запитання медичних працівників: чи сертифікована продукція, де вібуватиметься тестування, хто робитиме забір крові, як можна провести тестування 20 тис. населення, уникнувши при цьому скупчення під час карантину, чи є дозволи від МОЗ та етичного комітету, чи не буде порушено права гостомельчан?
Після низки поставлених запитань організаторка масового тестування зникла, натомість з’явився коментар міністра охорони здоров’я України Максима Степанова на офіційному пабліку міністерства.
Власне цей коментар і посилив полеміку серед місцевих. Мешканці селища нарікають на те, що місцеве самоуправління в населеному пункті більше нагадує місцеве самоуправство, таку собі монархію, для якої не є указами ні розпорядження Президента України, ні Міністерства охорони здоров’я, ні настанови головного санітарного лікаря.
Складається враження, що для Надії Скуратівської закони та правила не писані − вона керується виключно статусом «донька селищного голови» і поінформувати міністра охорони здоров’я, головного санітарного лікаря України чи принаймні місцевих медиків не вважає за потрібне. Це ще раз доводить сумнівність проєкту разом із загадковими приватними лабораторіями і піддослідними, на роль яких обрали мешканців селища.
Більшість гостомельчан схвильовані ймовірністю масового зараження, бо захворюваність у селищі зростає, про що влада Гостомеля замовчує. Попри регулярне інформування селищного голови завідувачем Гостомельської амбулаторії ЗПСМ Борисом Мельником, на офіційному сайті відсутня будь-яка інформація щодо захворюваності. Невідома й кількість контактних осіб з хворими – носіїв інфекції під час тестування (а це робота з венозною кров’ю) незворотньо може призвести до штучного зараження абсолютно здорових людей. І чи доречно саме зараз робити тестування, яке передбачає масове скупчення людей, а це проанонсовані Прилипками 20 тисяч тестів.
Місцеві жителі констатують, що Гостомель самостійно не звик думати, бо раніше все за гостомельських можновладців робили представники Ірпеня і просять відповідні органи взяти на контроль загадкове гостомельське тестування.
І не менш важливе: хто нестиме відповідальність у разі масового зараження людей?!
Слава Золотаренко