Земельні афери Прилипків у Гостомелі

Про махінації із землею у Гостомелі говорять багато, й у більшості випадків фігурує селищний голова або члени його родини. Виділення ділянок на підставних осіб чи введення в оману простих мешканців – одна зі схем земельних афер. Як це виглядає на практиці, можна відслідкувати на прикладі історії Андрія Павленка, який звинувачує у шахрайстві Надію Скуратівську – гостомельського депутата, а за сумісництвом молодшу доньку Юрія Прилипка.

Ця історія розпочалася кілька років тому, коли Надія Скуратівська запропонувала своєму однокласнику оформити на нього, як на підставну особу, 10 соток землі у Гостомелі. Вона пообіцяла за це 300 доларів і запевняла, що жодного будівництва на цій землі не буде. Андрій передав Скуратівській лише свої паспортні дані, жодної заяви на виділення ділянки він не писав, коли і як відбувалося оформлення він не знає. Згодом депутатка попросила підписати довіреність на право розпоряджатися його ділянкою іншим особам. Після цього приятелювання Надії та Андрія завершилося. Вона почала уникати однокласника і заперечувати про будь-які спільні земельні справи.

Свою історію Андрій розповів на сесії Гостомельської селищної ради. Надія Скуратівська назвала це маніпуляціями, а Прилипко пообіцяв тоді розібратися.

Вся ця сумнівна історія розгортається навколо земельної ділянки № 50 у районі вул. Лугової, дозвіл на розробку проєкту землеустрою якої гостомельські депутати надали у квітні 2016 року. У травні проєкт був затверджений із присвоєнням нової адреси – вул. Залізнична, 50.

Зараз власником ділянки, яка виділялася на Андрія Павленка, є один із гостомельських забудовників і володіє він не однією, а принаймні 17 ділянками у цьому районі. Права власності на всі ці ділянки оформлені в один день у грудні 2016 року, поки що під ведення особистого селянського господарства.

Як стверджують правоохоронці, це стандартна схема земельного дерибану через виділення ділянок на підставних осіб. Для цього підшукуються будь-які знайомі, від них потрібен тільки паспорт та ідентифікаційний код.

Отже, що виходить в реальності. 17 мешканців Гостомеля в один день отримують ділянки по 10 соток, які розташовані поруч. Потім водночас переоформляють їх на іншого власника. Більше того згідно, з даними державного земельного кадастру оцінка цих ділянок зроблена також в один день, ще до того як селищна рада виділила ці землі людям.

При цьому, Юрій Прилипко заявляє, що нічого про цей випадок не знає, але все таки обіцяє розібратися. Цікаво тільки, яким чином?

Усю «кухню» управління по-гостомельськи знає колишня керуюча справами Гостомельської селищної ради Лариса Богданова, яка пропрацювала лише рік після обрання Прилипка селищним головою. «Краще жити на 2 тисячі пенсії, ніж сидіти на нарах», – каже вона. Виділення землі на підставних осіб у Гостомелі звична справа, люди часто навіть не знають, що стають власниками земельних ділянок. За кілька сотень доларів, пропонованих командою Прилипка, вони надають свої документи. Робиться ставка на необізнаність та наївність людей, для яких в умовах сьогодення ці гроші як манна небесна.

У власності родини Прилипка та наближених осіб опинилася вся вулиця Патріотів у Гостомелі.

Серед щасливих власників гектарів гостомельських земель – кум доньки Прилипка Максим Осецький, який володіє 8,5 га землі. По 10 соток було виділено на водія Юрія Прилипка та його брата. Має 26 соток по вул. Патріотів і син Прилипка – В’ячеслав, а загалом у Гостомелі він володіє 17 ділянками із різним цільовим призначенням. На цій же вулиці Патріотів має ділянки Надія Скуратівська та громадянська дружина кума В’ячеслава Прилипка. Таким чином у власності родини та наближених до Прилипка осіб опинилася майже вся вулиця Патріотів у Гостомелі.

Крім вулиці Патріотів клан Прилипко облюбував і заплаву річки Ірпінь. Власниками понад 7,5 га є знову ж таки син та теща Юрія Ілліча. Раніше ці ділянки належали чорнобильцям, які володіли ними із 2005 року. У 2012 році ці ділянки сам Юрій Прилипко хотів спочатку купити, а потім узяти в оренду. Але тоді власники не погодилися. Згодом чорнобильці отримали виклик до суду – ТОВ «Промінь», співвласником якого був Юрій Прилипко, намагалося довести незаконне виділення цих ділянок. Перше судове засідання чорнобильці виграли, але після подачі апеляції і другого суду землі у них все таки забрали, а згодом люди дізналися, що ділянки стали власністю родичів Прилипка. Щойно ставши селищним головою, Юрій Прилипко почав процедуру зміни цільового призначення цієї землі – із ведення особистого селянського господарства на під забудову. Згідно генплану Гостомеля на цих землях не передбачена забудова, але після цього у генплан вже кілька разів вносилися зміни і остаточної версії документа ніхто не бачив.

Прикладів дерибану землі у Гостомелі на чолі з Юрієм Прилипком можна наводити багато. Виникає лише одне питання: чому людина, яку гостомельчани знали як доброго і порядного благодійника, зараз так цинічно обкрадає свою громаду? Деякі гостомельські депутати пояснюють це наявністю у Прилипка боргу майже 2,5 млн доларів ще з 2009 року, який таким чином він намагається повернути.

Тим не менше про причини такої поведінки Прилипка та його команди можна лише здогадуватися, а от масштабне привласнення ними земель Гостомеля – це вже факт.

Підписуйтесь на нас у ФейсбукІнстаграм, Телеграм та YouTube, щоб не пропустити цікавих та актуальних новин Ірпеня та регіону!

Читайте також: Сім'я мера Гостомеля прикупила собі машин на 5,5 мільйонів