Трійця або Зелені свята, як їх називають у народі, одне з головних християнських свят. Його відзначають як у православній, так і в католицькій церквах. Цього року Трійця припадає на неділю, 20 червня.
Число 3 у християнстві вважається сакральним. Власне свято Трійці стверджує й оспівує триєдиність Всевишнього Бога: Бога Отця - Творця Неба і Землі, Бога Сина і Святого Духа.
Вона не має точної дати святкування, адже пов’язана з Великоднем. Відзначається Трійця у неділю, на 50-й день після Світлого Христового Воскресіння.
День святкування Трійці у християн західного обряду залежить від Великодня. Оскільки він припадає на різні дати, то й Трійця також.
На відміну від православної, у католицькій церкві, святкування П’ятидесятниці і Трійці розділене. Цього року П’ятидесятниця відзначається 23 травня, а Трійця – у неділю, 30 травня (на 57-й день після Великодня).
Цього року через карантин українські церкви офіційно перенесли поминальні дні з першої неділі після Великодня на так звану "Зелену суботу", або Троїцьку батьківську поминальну суботу.
Зелені свята стали відзначати ще до приходу християнства, потім вони поєдналися зі Святою Неділею, яку називають Трійцею.
Зелені свята починають літній цикл християнських свят. У ці дні люди прикрашали свої помешкання різноманітною зеленню та гілками дерев, а ще аїром, який в народі ще називають лепехою та шуваром.З часом люди почали прикрашати зеленню на Трійцю і християнські храми.
На Зелені свята поминали померлих предків, тому вважається, що душі померлих зможуть повернутись та сховатись у траві. Принесення зелені до хати часто пов'язують із закликанням урожаю та багатства.
Щороку до свята церкви та собори щедро прикрашають зеленим гіллям та травами. У день Трійці священниками правиться святкова літургія.
У Зелену неділю люди були вкрай обачливими, бо вірили, що мавки чи русалки могли зашкодити людям.
Колись Зелені свята ще називали "русалчиним тижнем". ВІн починався після Трійці і закінчувався у четвер. Тоді мало хто наважувався купатись, щоб не втопитись. Але дівчата вірили, що якщо запустити у цей вечір вінок з квітів, то русалка може послали гарного нареченого.
Підписуйтесь на нас у Фейсбук, Інстаграм, Телеграм та YouTube, щоб не пропустити цікавих та актуальних новин Ірпеня та регіону!
Читайте також: Куди піти на вихідних в Ірпені