Сайт Ірпеня продовжує розповідати читачам історії про мурали нашого міста.
Минулого разу ми розказували про найбільший в світі стінопис з зображенням Шевченківської "Катерини". Сьогодні говоримо про символізм, а саме про надзвичайно важливий в розрізі нашої війни мурал, присвячений незламним Бахмутцям і Соледарцям. "Артемсіль" на центральній площі:
Історія створення
Початок 2023-го року, Ірпінь вже 9 місяців як деокуповано, запущені програми з відбудови, населення по трохи вертається, місто знову починає відроджуватися. Тим часом за 700 кілометрів звідси відбувається найбільша битва після 1945 року на теренах Європи - "Бахмутська м'ясорубка".
На території Бахмута йдуть кроваві бої за контроль над містом. За довго до цього російська армія вже встигла окупувати Соледар і найбільше соледобувне підприємство країни - "Артемсіль". Орки знищили завод, окупували місто і пішли далі, але з Бахмутом виявилось складніше.
Протягом року ми воювали з найбезжальнішими найманцями планети, але не здавалися і були сильними до кінця (запам'ятайте цю фразу). Навесні 23-го року всі у світі говорили про Фортецю Бахмут, незламність Української армії та масові смерті зеків. Словом, Бахмут став символом непохитності Українського народу. Як колись таким же символом став Ірпінь, який орки так і не змогли повністю окупувати.
Міста Бахмут, Соледар і Ірпінь на жаль стали побратимами у важкій долі.
Тож аби підтримати людей Донеччини та нагадати про жорстокі бої в прифронтових містах в Ірпені створили мурал з легендарною пачкою солі. Мурал зобразив український художник Іван Шульгін, проспонсорували "Відважні", а саму ініціативу створення муралу висунула відома співачка - Даша Суворова. Цей мурал є мистецьким баченням спогадів дитинства співачки, яке пройшло у Бахмуті і асоціюється в неї з сіллю з "Артемсолі".
Під час презентації муралу відбувся концерт, на якому вперше пролунала пісня «Мурали» із нового альбому співачки.
Локація
Ірпінь, вулиця Шевченка, 4Г ( Біля кав'ярні Сова)
Дата відкриття
Квітень, 2023 року
Хто малював
Харківський художник Іван Шульгін