Ірпінь офіційно подружиться з Каліфорнійським містом

Зовсім скоро Ірпінь та Каліфорнійське Пало-Альто офіційно стануть містами-побратимами. Сайт Ірпеня зібрав найцікавіші факти про нового друга та деталі угоди між містами.

Що відомо про місто

Пало-Альто є історичним центром американської Кремнієвої долини. До Пало- Альто примикає кампус Стенфордського університету, який вважається самостійною адміністративною територією.

Ірпінь та Пало-Альто в дечому дуже подібні: обидва міста мають приблизно однакове населення й обидва розташовані у дуже перспективних зонах з точки зору їхнього розвитку.

У місті діють 7000 компаній, у яких працює до 90 тисяч осіб. Місто служить штаб-квартирою ряду топових ІТ-компаній, таких як:

  • Hewlett-Packard
  • Facebook
  • Ning
  • Space Systems/Loral
  • VMware та ін.

Ще кілька цікавих фактів які Вас здивують:

  • Місто має середній дохід на душу населення, який перевищує 100 000 доларів.
  • Пало Альто має один із найнижчих коефіцієнтів злочинності в США.
  • Місто має один із найвищих відсотків населення з вищою освітою в США.
  • Згідно з переписом 2010 року в місті мешкали 64 403 особи. 

На гербові міста красується висока ялинка. Тут паралелі зрозумілі і так.

Пало-Альто так само як і Ірпінь на офіційному рівні має побратима з Мексики, коли угода буде офіційно заключена ми станемо 6 містом побратимом в біографії Пало-Альто, а для Ірпеня це буде вже 16-та подібна угода.

Що дає статус місто-побратим

Побратимський зв'язок з іншими містами дає можливість обмінюватися досвідом, студентами та спеціалістами у різних видах діяльності.

Після укладання відповідного договору міста встановлюють дружні зв'язки. Крім того, у рамках побратимства відбувається співпраця у таких сферах, як освіта, екологія, туризм, економіка та реформування ЖКГ.

У чому суть побратимства під час війни?

Здебільшого дружні міста у складні часи, зокрема як зараз, надають своїм побратимам різну допомогу, включаючи “гуманітарку” та допомогу з розміщення біженців.

Наприклад, наприкінці 2023-го року португальське місто-побратим Кашкайш допомогло відбудувати дитячий садочок "Червона Калина", що на Київській. 

Ще один побратим німецька Борна були одними з донорів відбудови Ірпінського ліцею №3. І подібних прикладів багато. 

Як Ірпінь законектився з Пало-Альто

Про майбутню угоду екслюзивно розказав СЕО добровольчого будівельного формування "Добробат" Дмитро Іванов. Він разом з нардепом Володимиром Крейденком на прохання Ірпінської міськради взяли участь у підготовчій зустрічі, присвяченій майбутні співпраці між містами. На зустрічі були присутні нинішній мер Пало-Альто Грір Соун та його попередник на цій посаді Патрік Бьорт.

Після зустрічі Дмитро також зустрівся з ректором Стенфордського університету, а нам показав міську раду Пало-Альто:

Як бачимо, Пало-Альто є одним із найрозвиненіших міст у світі, і його досвід може бути дуже корисним для Ірпеня. Угода про побратимство відкриває нові можливості для співпраці між двома містами та сприяє їхньому спільному розвитку.