28 березня 2022 року сили оборони звільнили місто Ірпінь, яке стримало ворога на шляху до столиці та отримало статус «Ірпінь – місто-Герой».
Друга річниця звільнення Ірпеня від рашистів: короткий огляд
До 2-ої річниці звільнення Сайт Ірпеня пропонує короткий огляд подій, що назавжди увійшли в історію російсько-української війни:
- Оборону Ірпеня тримали підрозділи територіальної оборони, підрозділи ССО, підрозділи ГУР, підрозділи 72-ї бригади, зведені підрозділи 80-ї бригади десантно-штурмових військ.
- Українські оборонці мали справу з “елітними” та добре оснащеними підрозділами російської армії: 106-а та 98-а повітряно-десантні дивізії, 76-а та 31-а десантно-штурмові дивізії, морська піхота Чорноморського флоту. Загалом за даними українських правоохоронців та розвідки, в Ірпені, Бучі та Гостомелі в березні дислокувалися 11 різних підрозділів російської армії та росгвардії.
- Біля ірпінського торгівельного комплексу “Жираф” відбувались одні з найважчих боїв за місто.
- Ще одними, не менш важкими та вирішальними, стали бої в районі Гостомельського шосе та військового шпиталю на північній околиці Ірпеня. Саме тут завершувалося звільнення Ірпеня.
- Внаслідок бойових дій було зруйновано 70% соціальної та житлової інфраструктури міста.
- Після деокупації слідчі ДБР виявили 13 місць поховань містян.