Він зауважив, що підприємство оговтується від збитків двох попередніх років, проте ще не вийшло на беззбитковість.
За словами Логобардо, війна суттєво змінила географію продажів «АрселорМіттал Кривий Ріг» – те, що не може вмістити український ринок, іде на експорт.
«Європа зараз є нашим доступним ринком і стає одним з наших основних потенційних адресних ринків», – зазначив він.
Гендиректор «АрселорМіттал Кривий Ріг» підкреслив необхідність європейської інтеграції. Проте з огляду на війну в Україні підприємство не зможе відповідати всім правилам ЄС відразу після її завершення. Всі стратегічні інвестиції вже включають необхідні коригування виробничого маршруту. Інвестиції в основні стратегічні проєкти розвитку наразі призупинені, і вони відновляться тільки після закінчення війни.
Щорічний обсяг інвестицій у воєнний час, необхідних для підтримки роботи підприємства, включаючи охорону праці, зауважив Мауро Лонгобардо, становить $150-180 млн на рік.
CEO «АрселорМіттал Кривий Ріг» також прокоментував запровадження з січня 2026 року європейського механізму транскордонного вуглецевого коригування (CBAM).
«Це підірве можливість виживання нашої компанії, оскільки загрожує вилученням ринку ЄС з переліку потенційних адресних ринків збуту. Без можливості постачань на європейський ринок ми не зможемо акумулювати доходи, достатні для виконання інвестиційної програми», – зазначив він.
На думку Мауро Лонгобардо, українські металургійні компанії мають бути тимчасово звільнені від фінансових зобов’язань в рамках CBAM зі збереженням звітування.
Гендиректор підприємства наголосив на необхідності європейської підтримки та коригуванні політики для поступового наближення до стандартів ЄС.
Окрім того, він перелічив виклики, перед якими постало підприємство у воєнний час. Окрім відновлення та перебудови порушеної логістики, зміни географії продажів, криворізький завод зіштовхнувся із втратою та відновленням водопостачання після підриву Каховської греблі, роботою в умовах частих перебоїв з електропостачанням, що призводить до пошкодження та виведення з ладу виробничого обладнання.
Ще однією великою проблемою наразі є постійний відтік робочої сили, адже близько 3 тис. співробітників «АрселорМіттал Кривий Ріг» служать у лавах ЗСУ. Однак компанія уникає звільнень, вирішивши інвестувати в людей, утримуючи персонал у штаті в очікуванні відновлення діяльності.
Як раніше розповів Мауро Лонгобардо, високі ціни на електроенергію в Україні, несприятливі ринкові умови, вартість логістики заважають «АрселорМіттал Кривий Ріг» збільшити виробництво.Інформує gmk.center