У ДТЕК пояснили, чому на заході України ситуація з електропостачанням може відрізнятися від ситуацій у інших регіонах країни.
Зазначено, що графіки відключень з'являються тоді, коли електроенергії не вистачає. Це може статися із двох причин: перша — це коли електростанції, пошкоджені війною, не можуть виробити достатньо енергії, а друга — коли електрика є, але її неможливо передати через розбиті дронами мережі.
У ДТЕК зазначили, що туди, де мережі вціліли, а електростанції ближче світло повертається швидше, а там, де передача електрики досі ускладнена, діють графіки відключення.
Водночас у ДТЕК закликали пам'ятати, що енергетики роблять все можливе задля відновлення енергомережі та її цілісності та безперервно працюють, щоб повернути електрику у домівки.
Chas News також писав, що у Міненерго планують змінити порядок застосування графіків стабілізаційних відключень світла: у 2025 році всі області можуть поділити на декілька зон. Про це із посиланням на джерела повідомляло видання «РБК-Україна».
Джерела зазначили, що запроваджувати однакові графіки не можна — це може призвести до серйозних перепадів в енергосистемі. Тому існує варіант об'єднання графіків деяких областей у кілька, можливо, у три зони з відносно рівним обсягом споживання. У кожній з них пропонують застосовувати однакові графіки відключення.
До однієї зони, наприклад, можуть увійти Одеська, Черкаська, Львівська та ще кілька областей, відібраних у шаховому порядку. Такий розподіл пропонують для того, аби не створювати великих суцільних територій із одночасною відсутністю світла. Тоді відключення там будуть за певними чергами у однаковий час. Тобто, якщо третя черга відключатиметься на чотири години у певний період, то це відбуватиметься по всій зоні. Така сама система буде за іншими зонами.
Інформує chas.news