Цифровий чи офсетний друк
Далеко не кожен розуміється у всіх нюансах друку, адже існує кілька технік, кожна з котрих має свої переваги й недоліки. Напевно, єдиний фактор, котрий об’єднує всіх клієнтів, це бажання отримати максимально хорошу якість кінцевого результату, в ідеалі за прийнятну ціну. Загалом, розрізняють два види друку: цифровий і офсетний. Кожна з цих технік принципово різна. Забігаючи наперед, варто наголосити, що якісь друку чудова в обох варіаціях, проте є ряд додаткових нюансів. Тому, яку саме техніку вибрати, можна вирішити, орієнтуючись виключно на замовлення і побажання конкретного клієнта. Розповімо більш детально, що собою представляє та чи інша техніка, аби потенційні клієнти могли зрозуміти, що буде кращим саме у їхній ситуації.
Що варто знати про друк в офсетний технiцi?
Офсетний друк ідеально підходить для створення багатотиражної продукції, наприклад: книг, журналів, буклетів, де тираж не менше 1000 одиниць. В такому випадку, ціна однієї одиниці продукції буде нижчою.
Особливості офсетного друку
При офсетному друці, фарба переноситься не прямо, а за допомогою спеціального вала, який є у поліграфічній машинці. Також, існує певна підготовка перед офсетним друком. Серед важливих моментів, котрі потрібно підготувати заздалегідь, виділяють:
-
Поділ кольорів;
-
Пробу на колір;
-
Підготовку преса;
-
Підготовку форм.
Такий друк вимагає великих витрат фарби та паперу, адже офсетна машина працює з приладкою. Тому, якщо у клієнта не великий тираж йому швидше за все буде невигідна офсетна техніка.
З допомогою офсетного друку можна створити двоколірну та багатоколірну продукцію, яка не уступатиме фотографічній якості, детальніше на https://printhub.ua.
Загалом, такий друк обходиться дещо дорожче, аніж цифровий, адже чого лише варте обслуговування самої офсетної машинки, котра є повноцінним, масивним і складним обладнанням. Під кожне замовлення здійснюються складні налаштування, машинка потребує постійного догляду, а працювати з нею можуть лише профільні фахівці.
Що собою являє цифровий друк
Цифровий друк наносить фарбу прямо з цифрового джерела, цифрова машинка діє по принципу великого принтера, не потребує приладки, великих затрат фарби чи паперу. Такий вид друку ідеально підходить клієнтам, яким потрібно надрукувати невеликий тираж продукції. До того ж, потішить і швидкість роботи, адже у випадку з цифровим друком, не потрібна додаткова підготовка.
Перевагою цифрового друку є й те, що його процес можна перервати, якщо з’явилася необхідність терміново внести певні зміни. Це не потребуватиме додаткових витрат і не створить особливих проблем, на відміну від офсету. Також, при цифровому друці можна персоналізувати кожну одиницю тиражу, дізнатися більше тут.
Порiвняльнi характеристики обох видiв друку
Щоб краще зрозуміти різницю між двома видами друку, наведемо чітку порівняльну характеристику, орієнтуючись на основні параметри.
-
Якість. При обох видах друку якість хороша, проте виграє офсетна техніка;
-
Економічність. Якщо мова йде про малий тираж, то вигідніше вибрати цифровий друк. Для великого тиражу, однозначного економнішим буде офсетний;
-
Швидкість. Однозначно швидшим є цифровий друк, адже він не вимагає складних налаштувань і додрукарської підготовки.
Важливим є і вибір поліграфічної компанії, адже лише від якості обладнання, матеріалів та кваліфікації фахівців, залежатиме кінцевий результат і швидкість його виконання, в незалежності від того, яка техніка друку була обрана.