Минулого року в Києві було укладено 266 шлюбів, у яких подружжя або дружина є особами неукраїнської національності. Отже, які формальності повинен виконати іноземець, щоб мати змогу скласти присягу в польському РАГСі - докладно розповідає сайт ЮСТ груп Київ.
Як одружитися з іноземцем?
У минулому році їх було найбільше, оскільки наречені найчастіше приїжджали з Польщі (62 весілля), а також Японії, Південної Кореї, Парагваю, Куби, Індонезії, Аргентини, Бразилії, Сполучених Штатів Америки, Азербайджану, Вірменії, Кенії, Узбекистану, Філіппін, Канади, Австралії, Туреччини чи Індії.
Київ часто вибирають наречені як місце свого весілля. Ви можете побратися в приміщенні РАГСу або в місці, зазначеному нареченими, якщо воно відповідає умовам безпеки та забезпечує збереження формальної форми. Якщо майбутні подружжя обирають релігійну форму, що має юридичну силу, вони також повинні подати звіт до РАГСу.
Коли вибрано місце проведення весілля, вам слід доповісти керівнику РАГСу. Іноземець пред'являє дійсний документ, що посвідчує особу (паспорт, громадянин ЄС може також пред'явити посвідчення особи) та подає наступні документи:
- документ, в якому зазначається, що згідно із законодавством даної країни він або вона можуть укласти шлюб,
- свідоцтво про народження,
- особа, яка раніше була одружена - документ, що підтверджує припинення або анулювання цього шлюбу.
Іноземець також особисто запевняє, що не знає про обставини, що виключають шлюб.
Шлюб перед керівником РАГСу не може бути укладений до закінчення одного місяця з дати, коли особи, які мають намір укласти його, надали керівника РАГСу. У виняткових обставинах керівник РАГСу може дозволити вам одружитися до цієї дати. У випадку з іноземцем, який має громадянство двох або більше країн, можливість укласти шлюб оцінюється на підставі законодавства країни, з якою він найтісніше пов'язаний.
Національне законодавство іноземців багатьох країн передбачає видачу свідоцтв про правову можливість укладення шлюбу. Це офіційний документ, виданий компетентним національним органом іноземної держави або дипломатичним чи консульським представництвом іноземної країни. Однак трапляється, що іноземець не може отримати такий документ, оскільки він просто не видається в країні походження (наприклад, Сполучені Штати Америки, Канада). Тоді справою займається суд, до якого слід подати відповідну заяву.