Тепловий насос це холодильна машина. У звичайних умовах теплова енергія передається від більш нагрітого тіла до менш нагрітого. Холодильна машина може забирати теплову енергію у менш нагрітого тіла і передавати його більш нагрітого, нагріваючи його ще сильніше.
Вигідно придбати надійний тепловий насос ви можете в інтернет-магазині noviterm.com.ua!
Особливості експлуатації системи геотермального опалення
Як і у будь-якої системи, у теплового насосу є свої особливості, які треба враховувати при проектуванні системи опалення.
По-перше геотермальний тепловий насос вимагає досить великих за обсягом земляних робіт. При облаштуванні одноповерхового грунтового теплообменнніка Вам знадобиться приблизно 5 соток землі на кожні 10 кВт потужності. Після завершення робіт цю землю можна використовувати без обмежень, єдине, на ній не можна буде будувати капітальні будови.
Для облаштування вертикального теплообмінника за допомогою буріння свердловин знадобиться набагато менше землі, свердловини можна розташувати уздовж забору, навколо будинку, під доріжками, під паркуванням і т.д. Зонди з'єднуються на глибині 1,5 метра, траншеї закопуються і далі це місце Ви можете використовувати на свій розсуд.
По друге Вам треба зробити низькотемпературну систему опалення в будинку. Ідеально підходять водяні теплі підлоги. Якщо у Вас дерев'яні перекриття, то це не привід відмовлятися від водяних теплих підлог.
Найсучасніші теплові насоси можуть нагріти теплоносій до 65 градусів, при цьому коефіцієнт передачі тепла (COP) не перевищить 3, тобто ми витратимо 1 кВт теплової енергії, а отримаємо лише 3 кВт тепла. Якщо ми будемо гріти теплоносій для теплої підлоги до 35 градусів Цельсія, то COP = 5, ми отримаємо максимальний ефект від теплового насоса.
Вертикальна і горизонтальна системи облаштування ґрунтового теплообмінника однаково ефективні, за умови, що розміри теплообмінників правильно розраховані і кваліфіковано встановлені. Відмінності лише в займаних площах і вартості робіт. Горизонтальний теплообмінник займає багато місця, але значно дешевше вертикального. Буріння свердловин дороге задоволення, але зате можна заощадити місце на ділянці. Для багатьох це єдине рішення, тому що ділянка не дозволяє розмістити горизонтальний теплообмінник.
Відкрита система, коли ми піднімаємо воду з однієї свердловини, охолоджуємо і скидаємо в іншу свердловину, виглядає привабливо, тому що ми можемо отримати більший COP, тому що температура води під землею стабільна і становить приблизно +8 градусів Цельсія. Але надійність такої системи низька, тому що нам треба прокачувати великі обсяги води, для 15-ти кіловатний теплового насоса треба прокачати близько 3 м3 на годину.