Альтернатівная енергетика завойовує все більшу популярність. Особливе місце займає сонячна генерація, оскільки це екологічно чистий і ефективний метод отримання електричної та теплової енергії. Для віддалених від центрального електропостачання об'єктів, для приватних будинків, освітлення та інших сфер діяльності це оптимальне вирішення питання забезпечення.
Вигідно придбати інвертори для сонячних електростанцій ви можете на Https://sun-energy.com.ua/solar-power/solar-inverters/!
Метод виробництва енергії від Сонця грунтується на ефекті напівпровідників. На сьогодні найбільш енергоефективний - кремній.
Коли напівпровідниковий фотоелемент (верхня пластина) нагрівається, з атомів кремнію вивільняються електрони, потім їх захоплюють акцептори нижній частині елемента. За фізичним законам заряджені елементарні частинки прагнуть до повернення в початковий стан. З нижньої пластини вони йдуть по сполучних проводів, передають свою енергію акумулятора і повертаються в початкове положення на верхній платівці.
Як влаштована сонячна батарея
За конструкцією батарея досить проста і складається з декількох елементів:
- корпус;
- сонячні панелі;
- накопичувачі;
- контролер;
- конвертер.
Основну функцію виконують кремнієві геліопанелі. Незалежно від розмірів, пристрій і принцип роботи сонячної панелі однакові для всіх моделей. Фотоелементи бувають полі- і монокристалічні, що визначає їх ефективність і споживчу ціну. Останні мають більш високий ККД, відповідно й коштують дорожче.
Важлива деталь - акумулятор. Зазвичай встановлюють два (основний і резервний). В одному електроенергія збирається, звідки відразу надходить в мережу. У другому накопичується і, коли напруга падає, надходить в електромережу.
Контролер працює за типом реостата і розподіляє струм, який виробляється фотопанелі. Він також контролює заряд АКБ, підтримує стабільну напругу і оберігає від коротких замикань і обривів.
Типи сонячних батарей
Полікристалічні - відносно недорогі, але малоефективні, так як при такій будові електрони кремнію не можуть переміщатися прямолінійно.
Монокристалічні - мають ККД до 25% за рахунок прямого руху заряджених частинок: більше енергії доходить до акумулятора. Вони дорожчі, але для отримання одиниці струму необхідно менше площі фотоелементів, ніж в першому випадку.
Гнучкі геліопанелі з аморфного кремнію мають найнижчий показник ККД - всього від 4% до 6%.