Читання в житті відіграє величезну роль. Книги українською допомагають дізнатися щось нове, підтримати бесіду або блиснути ерудицією в компанії. Але самі письменники бачать в літературі і неочевидні бонуси. Читаюча людина, рідко відчуває себе самотньою, за допомогою хорошої історії вона може швидко відволіктися від гнітючих думок, краще розуміє світ і оточуючих його людей. Всі ці приклади є в книгах. Ми вирішили їх згадати.
Книга не тільки найкращий подарунок, але іноді і відмінний друг. У всякому разі, в компанії літературних героїв ви ніколи не відчуєте себе самотнім. Холден Колфілд, важкий підліток з роману «Над прірвою в житі», складно сходиться з людьми, зате читає і мріє поспілкуватися з письменниками.
Справжніх друзів і освічених співрозмовників книги замінюють не тільки Холдену, віддушину в них знаходить романтична Тетяна Ларіна, розумниця Герміона Грейнджер і незламна Флоренс Грін, героїня роману Пенелопи Фіцджеральд.
Швидко позбуватися від поганих думок
І це ще один привілей читаючих людей. Хороші історії дійсно допомагають позбутися від негативу і налаштувати себе на інший лад. Якщо вас здолала хандра, запозичте Григорія Печоріна, який в ніч перед дуеллю читає роман Вальтера Скотта:
«Я пам'ятаю, що в продовження ночі, що передувала поєдинку, я не спав ні хвилини. Писати я не міг довго: таємне занепокоєння мною опанувало. З годину я ходив по кімнаті; потім сів і відкрив роман Вальтера Скотта, який лежав у мене на столі: то були "Шотландські пуритани"; я читав спочатку із зусиллям, потім забувся, захоплений чарівним вигадкою ... Невже шотландському барду на тому світі не платять за кожну радісну хвилину, яку дарує його книга? .. »
Повірити в краще
Майже всі позитивні літературні герої в якійсь мірі мрійники, навіть якщо їх характер говорить про зворотне. І це зовсім непогано, у всякому разі, вони не втрачають самовладання і віру в краще, навіть якщо стикаються з непереборними, здавалося б, ситуаціями.
Багато сильних жіночих персонажів люблять помріяти над книгами: Джейн Ейр в дитинстві обожнювала «Робінзона Крузо», Моллі Гібсон з «Жінок та дочок» чекає нового роману Вальтера Скотта, а про Елізабет Беннет ( «Гордість і упередження») говориться, що «вона багато читає і не визнає інших задоволень».
Знайти мету в житті
«Боротися, шукати, знайти і не здаватися» - під таким девізом живе Саня Григор'єв зі знаменитого каверінского роману «Два капітани». У хлопчика не було книг, і замість казок йому читали листи учасників полярної експедиції, що і визначило його подальшу долю. Сьогодні подібні листи можна прочитати в біографічних збірниках, і для цього не потрібно шукати скарб у вигляді сумки листоноші.