Кризові моменти є в усіх тривалих стосунках. Та нажаль, для деяких пар вони стають кінцевою крапкою у їхніх відносинах та партнери вирішують подати на розлучення. Цей процес досить нелегкий для пари як у моральному плані, та і у плани витрати ресурсів - часу та грошей. Як спростити та швидко виконати цю справу в Україні? Відповідь у матеріалі.
Розлучення через РАЦС
Парам, які не мають спільних дітей неповнолітнього віку і не очікують на малюка, закон дозволяє оформити розлучення в органах реєстрації актів цивільного стану. В такому випадку, алгоритм дій досить простий:
- Візьміть свідотство про шлюб паспорти громадян України обох сторін подружжя;
- Звертаєтесь до РАЦСу за місцем прописки;
- Подайте заяву, заповнену обома партнерами для підтвердження наміру розірвання шлюбу.
Заява розглядається протягом місяця і тільки після проходження цього терміну, шлюб може бути скасовано. Уповноважені працівники установи зазвичай повідомляють дату відвідання, але у разі зміни рішення на користь сім‘ї, Ви матимете змогу у будь-який момент відізвати заяву.
Як розлучає суд?
Причини судового розлучення можуть бути різні. Найбільш поширеними є випадки:
- одностороннього бажання розривати шлюб;
- наявність неповнолітніх дітей у подружжя;
- розподіл майна.
Судова тяганина з розлученням може відбуватись місяцями. Але, якщо скористатися послугами професійного юриста чи адвокатського бюро на сайті https://razvod-online.com.ua/ може скоротити цей термін у кілька разів.
Коли у пари є дитина або декілька, їм потрібно вирішити, з ким із батьків вона залишиться. Після цього заповнюється ще один документ договору, у якому укладено результат рішення про місце проживання дитини. На цьому ж етапі обговорюється умови життя та участь у забезпеченні неповнолітньої дитини.
Отже, судове розлучення можливо за наявності:
- двох екземплярів заяви про розлучення;
- чеку про оплату судового збору;
- оригіналу свідотства про шлюб;
- копії паспорту;
- копії свідотства про народження дітей.
Неможливо здійснити розірвання шлюбу тільки якщо жінка є вагітною або у пари є спільна дитина віком до одного року. Але це не вирок і правило має виключення у випадках противоправних дій жінки або чоловіка, задокументування іншої особи у якості батька, або ж юридично не підтверджене батьківство чоловіка у свідотстві про народження малечі.
Тож, знаючі усі тонкощі законодавства, Ви зможете спростити для себе розрив.