Сьогодні досить актуальним є питання стосовно укладання шлюбу з представниками різних національностей. Але, як показую практика, не варто забувати про те, що такий процес, як розірвання шлюбу, також досить часто зустрічається між парами із різних країн. Якщо розглядати основні процедурні моменти, то деякі з них суттєво відрізняються, на що варто звертати увагу. Якщо дивитися тільки на основні положення сімейного кодексу, то тут неважливо, хто із представників подружжя належить до якої національності. Під час шлюборозлучного процесу, як дружині, так і чоловіку, надаються однакові права. На сайті https://yurdopomoga.com.ua/uk/simeine/242-rozluchennia-z-inozemtsem-v-ukraini є можливість ознайомитися з особливостями реалізації розриву шлюбу та виконати цей процес при мінімальних витратах.
Як реалізувати шлюборозлучний процес з іноземцем на території України?
Сам шлюборозлучний процес відбувається на території РАГСу при попередньо поданій заяві. Реалізувати розлучення з громадянином іншої країни можна, але варто приготуватися до того, що присутніми на етапі розірвання шлюбу повинні двоє із подружжя. Це повинно відбутися хоча б один раз: або на етапі подання заяви, або безпосередньо під час розлучення. Другий варіант можливість при наявності завіреної копії заяви нотаріусом.
Якщо розглядати кодекс України, то розірвати шлюб можна у присутності хоча б однієї особи з пари, але відсутність іншого представника повинна бути пов’язана з важливими причинами. Серед них можуть бути наступні:
- наявність важкого захворювання;
- перебування на території іншої країни;
- відрядження, яке відбулося на невизначений проміжок часу.
Якщо розглядати заяву на розлучення, яка була подана зі сторони іноземця, то він може представити її на розгляд, але сам шлюборозлучний процес буде неможливий. Для того, щоб розлучення з іноземцем пройшло вдало, виконуються наступні кроки:
- чоловік отримує половину заяви на розлучення, яку повинен заповнити;
- іноземець отримує документ, який надалі повинен перекласти на ту мову, країні якої буде надіслане подання;
- легалізація заяви та її завірення зі сторони нотаріуса;
- після того, як документ потрапляє на територію країни, де буде відбуватися розлучення, він перекладається та завіряється нотаріусом.
При цьому варто звернути увагу на те, що досить часто іноземцю достатньо надати згоду на розлучення для того, щоб не приїжджати на територію країни, де буде відбуватися розлучення.