Милиці необхідні як людям з фізичними вадами, так і тим, хто потребує лише тимчасової підтримки рівноваги під час ходьби, під час реабілітації або ортопедичних процедур. Вибір конкретної моделі милиць та техніка їх використання залежить, звичайно, від типу захворювання, але також від стану пацієнта, стадії реабілітації, комфорту та індивідуальних уподобань. Що стосується деталей, то найкраще проконсультуватися зі своїм фізіотерапевтом або скористатися допомогою консультанта в магазині медичного обладнання, але на початку варто ознайомитися з найважливішою інформацією про ортопедичні милиці.
Коли рекомендуються милиці на ліктях, а коли - пахвові?
Ліктьові та пахвові милиці - основні типи ортопедичних милиць. Однак у більшості випадків застосовуються перші. Пахвові милиці рекомендуються лише тим пацієнтам, у яких неефективні руки і вони не можуть безпечно відпочивати на них або навіть правильно схопити милиці, або якщо їх реабілітація вимагає повного полегшення однієї з нижніх кінцівок. Їх також іноді вибирають люди, яким ампутували ногу. Натомість милиці на ліктях є більш універсальними і не доставляють дискомфорту, пов’язаного з відчуттям тиску під пахвами. Вони використовуються, серед іншого, для посттравматичного лікування, а також у разі дегенеративних захворювань.
Які милиці вибрати?
Згідно з чинними стандартами реабілітації, практично завжди краще використовувати дві ортопедичні милиці, оскільки це краще для підтримки правильної постави тіла та запобігає зайвим додатковим перевантаженням хребта. Однак, якщо - з різних причин (наприклад, фінансових) - використовується лише одна милиця, пам’ятайте, що її потрібно тримати в руці, протилежній реабілітованій нозі (тому, якщо ураженою кінцівкою є права нога, ортопедична милиця тримається в лівій руці, під час лікування лівої ноги - милиця повинна знаходитися в правій руці).
На що звернути увагу при виборі ортопедичних милиць?
Є кілька важливих параметрів, які потрібно враховувати при покупці милиць:
- регулювання висоти,
- тип затискача,
- зчеплення,
- міцність,
- вага,
- матеріал, з якого виготовлені милиці, додаткові аксесуари.
Регулювання висоти милиці. В даний час на ринку є милиці з регулюванням ступеня або телескопічним регулюванням. У першому випадку це означає, що висоту милиці можна регулювати поетапно, тобто кожні 2 - 2,5 см. Телескопічні милиці забезпечують абсолютно плавне регулювання висоти та ідеальне пристосування до зросту пацієнта.