Технічний прогрес робить свою справу. Якщо раніше в асортименті магазинів були тільки класичні лампи, то сьогодні можна без зусиль знайти, крім них, люмінесцентні, енергозберігаючі, світлодіодні, LED- світильники. Всі ці назви присутні на ринку освітлювальних приладів. Найбільшою популярністю користуються енергозберігаючі та світлодіодні лампи. Чим вони відрізняються одна від одної?
Бажаєте придбати якісне світлодіодне обладнання? У такому разі вам варто ознайомитися з пропозицією інтернет-магазину svetcomplect.ua!
Термінологія
Компактні люмінесцентні лампи, винайдені пізніше класичних ламп, відрізнялися від останніх, крім принципу роботи, зниженим споживанням електроенергії. Тому за ними закріпилася назва «енергозберігаючі» або «енергоефективні». Коли почалося виробництво приладів, в яких в якості джерела світла виступає напівпровідниковий діод, їх стали називати «світлодіодними».
Енергозберігаюча (люмінесцентна) лампа являє собою герметично запаяну скляну колбу, заповнену інертним газом і парами ртуті під низьким тиском. Напруга, що подається на контакти, викликає електричний розряд і світіння люмінофора на стінках колби.
Світлодіодна лампа складається з цоколя, плати зі світлодіодами, встановлених на охолоджуючі радіатори, електронного перетворювача живлення і пластикового або скляного корпусу. Джерелом світла є напівпровідниковий діод.
Габарити і форма
Для збільшення світлового потоку при оптимальних габаритних розмірах колбу енергозберігаючих ламп доводиться скручувати в спіраль. Але навіть така форма в деяких випадках не дозволяє вбудувати її в плафон. На відміну від люмінесцентних, світлодіодні джерела світла можуть мати практично будь-яку форму і бути настільки мініатюрними, що підійдуть для будь-якого світильника, включаючи модні точкові варіанти.
Строк служби
На ринку світлової техніки представлені вітчизняні та зарубіжні виробники. І ті й інші заявляють, що термін функціонування енергозберігаючих ламп становить в середньому 10 тисяч годин. Для світлодіодних приладів середня тривалість роботи встановлюється в межах від 30 до 60 тисяч годин.
І люмінесцентні, і світлодіодні джерела світла при роботі втрачають яскравість з часом. Тому для оцінки тривалості служби коректніше буде враховувати гарантійний термін роботи приладу, заявлений виробником. Світлодіодні лампи повинні безвідмовно пропрацювати не менше трьох років. Аналогічний параметр для енергозберігаючих моделей обмежується в середньому одним роком. Є ще одна особливість люмінесцентних варіантів - при частих перепадах електричної напруги в мережі тривалість робочого ресурсу істотно знижується.