День вчителя вже близько. Ми всі пам'ятаємо контрольні, на які так не хотілося йти. Але, власне кажучи, для чого вони були потрібні та що дає оцінювання та тестування?
Момент оцінювання є незамінною стратегією, що дозволяє учням зберігати набуту інформацію. Вона також відома як практика та метод дослідження аби впевнитися, що студенти здатні зберігати інформацію та ідеї в довготривалій перспективі.
Як викладач, ви несете відповідальність за те, щоб розроблені вами курси сприяли більш ефективному навчанню ваших студентів. Ви повинні ставити запитання: як ти навчаєшся – розмова, яку вдається тільки небагатьом педагогам провести зі своїми учнями.
Який результат приносить тестування ?
Ефект від тестування був глибоко досліджений через вивчення експерименту, який було опубліковано Карпіке й Блунтом в 2011 році.
Під час експерименту давали прочитати невеликий відрізок тексту й на основі цього було розроблено три стратегії для методів дослідження.
- Стратегія 1: учень читає відрізок тексту протягом п’яти хвилин і потім закінчує.
- Стратегія 2: учні проводять п’ять хвилин за читанням відрізку, потім беруть невеличку перерву перед тим як завершити читання. Вони повторюють цю дію двічі, тож загалом вони прочитують текст цілих чотири рази.
- Стратегія 3: учень протягом п’яти хвилин читає відрізок тексту. Потім текст забирають й він має десять хвилин, аби записати все, що зможе згадати з прочитаного й занотувати на аркуші паперу. Вони повторюють цю стратегію – читають частину тексту протягом п’яти хвилин, та знову записують усе, що запам’ятали на аркуші.
Через два тижні після тестування в ході експерименту учням задають два питання на основі прочитаного ними тексту.
Спочатку їх попросили згадати загальну ідею прочитаного. Третя стратегія проявила себе найбільш ефективною серед усіх підходів.
Наступне питання носило більш фактичний характер. Замість того, аби просто ставити запитання, вони повинні були застосувати набуті знання в реальних ситуаціях.
Тож який же підхід виявився найбільш ефективним?
Третя стратегія не тільки довела, що такий спосіб є найбільш ефективним для запам’ятовування, але він також дозволяє учням застосовувати набуті знання в нових напрямках – що і є кінцевою ціллю навчання.
Чому результат тестування є таким важливим для викладачів?
Наша довгострокова пам'ять має можливості необмеженої ємкості. Проте для того аби використовувати запам’ятовану інформацію, її обов’язково потрібно оновлювати та застосовувати.
Одним з яскравих прикладів може бути діяльність перекладача. Якщо Ви постійно працюєте з мовою, перекладаючи, скажімо, документи з української мови на італійську, то з кожним днем Ви все менше будете зазирати у словник. А от після відпустки, нехай навіть невеличкої, Ви таки будете перевіряти значення слів. Це не значить, що Ви забули мову. Просто мозок відклав ці знання подалі, бо Ви їх не використовували.
Кожного разу, коли ви згадуєте інформацію, ви будуєте нові зв’язки між синапсами вашого мозку, посилюючи зв’язки та покращуєте пам'ять. У свою чергу це надає вам можливість легше згадувати інформацію в майбутньому.
Недостатньо просто змушувати студентів читати матеріал та вважати, що вони зрозуміли й запам’ятали все, що поглинули. Теж саме стосується й лекцій – слухання не є синонімом майстерності.
У той час як читання та перечитування може дозволити згадати щось майже одразу та надати цю ілюзію майстерства, для більш довгого запам’ятовування вам також потрібно вміти оновлювати інформацію.