Пересічний споживач електроенергії рідко задається питанням, звідки береться електроенергія київська область, що входить у її ціну та як виглядає енергетична структура нашої країни. Пропонуємо вам цікаві факти, які варто знати про ринок енергії!
1. Енергетика базується на вугіллі
Не секрет, що український енергетичний ринок базується переважно на спалюванні вугілля. Відповідно до звіту, минулого року в нашій країні було вироблено 164 ТВт-год електроенергії. Структура енергії є результатом переважно багатих внутрішніх ресурсів вугілля, які використовуються роками.
2. Виробництво електроенергії скоротилося за останній рік
Цікаво, що виробництво електроенергії в нашій країні скоротилося на 3,6% порівняно з 2019 роком. 164 ТВт-год - найнижчий показник за п’ять років. Зменшення видобутку стосувалося переважно спалювання бурого вугілля, по-друге - кам'яного вугілля. З іншого боку, відбулося досить значне збільшення виробництва електроенергії від спалювання газу та вітрових електростанцій на суші.
3. Зростає частка енергії, виробленої з відновлюваних джерел
Незважаючи на загальне скорочення виробництва електроенергії в нашій країні, також відбулося збільшення виробництва енергії з відновлюваних джерел, що склало 25 ТВт-год. Берегові вітрові електростанції (9,2% загального виробництва) відповідають за більшість виробництва ВДЕ. Інші місця:
- спалювання біомаси (2,8%),
- гідроелектростанції (1,2%),
- спільне випалювання біомаси (1,1%).
Фотоелектричні електроенергії все ще відіграють відносно невелику роль на ринку енергії, оскільки у 2019 році таким чином вироблялося лише 0,4% електроенергії, тобто 0,7 ТВт-год.
4. Електроенергія для компаній дорожча
Енергія для компаній дорожча за електроенергію для домогосподарств. Плата стягується через різний тариф - у випадку домогосподарств це тариф G, а у випадку підприємств зазвичай це тариф C. Більш високі ставки обумовлені, насамперед, зростанням попиту на електроенергію з боку компаній.
5. Споживачі мають вибір продавця електроенергії
Одночасно на сайті https://tek.energy/ продається енергія для компаній та домогосподарств. Кінцеві одержувачі купують електроенергію не у дистриб’юторів, а у її продавців. На цьому ринку існує вільна конкуренція, що означає, що ціни на електроенергію змінюються. Зміна постачальника електроенергії може бути хорошим способом знизити рахунки за електроенергію у вашому бізнесі чи побуті.
Більше інфрмації читайте на сайті tek.energy