В останні роки сонячні електростанції в Україні стають все популярнішими серед власників приватних домогосподарств. Але якщо для дрібних потреб фотоелектричну установку з однієї-двох панелей нескладно зібрати самостійно, великий проект потребує професійного підходу.
Замовити домашню сонячну електростанцію ви можете за посиланням https://kbenergy.com.ua/ua/sonyachni-elektrostanciya-dlya-budinku!
Сонячна станція – що входить у комплект
У стандартний набір для встановлення повноцінної СЕС (з невеликими відмінностями між автономним, мережним та комбінованим варіантами) увійдуть:
- Сонячні панелі певної потужності та типу.
- Інвертор для перетворення постійного струму на змінний.
- Контролер заряду та акумуляторні батареї, якщо Ви плануєте накопичувати частину згенерованої енергії.
- Кабелі різної довжини та перерізу.
- Перемички та сполучні конектори.
- Спеціальні запобіжники.
- Захисні автомати – окремі для постійного та змінного струму.
- Стелажі та полімерні бокси для розміщення різного обладнання.
Припустимо, Ви вирішили підібрати усі необхідні для СЕС комплектуючі самостійно. Як працюватиме така сонячна електростанція – не візьметься передбачити ніхто. Будь-яка неточність у виборі того чи іншого елемента сильно знизить продуктивність всієї системи. А в найгіршому варіанті – призведе до виходу її з ладу ще на стадії пуско-налагодження.
Які проблеми доведеться вирішувати непрофесіоналу?
- Точно вирахувати необхідну загальну потужність панелей, достатню для забезпечення електроенергією всіх потенційних приладів-споживачів.
- Розрахувати аналогічно ємність акумуляторних батарей. Ввівши до уваги коефіцієнт втрат при розрядці та передачі енергії, рівень неповної зарядки та інші фактори.
- Підібрати інвертор із строго певним функціоналом та технічними характеристиками.
- Розібратися в наборі електроніки, що управляє, і принципах її програмування.
- Безпомилково визначити довжину та переріз кожного кабелю, тип їх ізоляції, властивості запобіжників та іншої дрібної периферії.