Різдвяний вінок, що пахне хвоєю, переливається блиском, привертає увагу червоними стрічками та робить будинок чарівним.
Вінок вдома – куди його можна повісити і що вибрати?
Різдвяні вінки стали частиною нашої традиції прикрашати домівки. Щороку перед Різдвом ми шукаємо різдвяні вінки, які внесуть в інтер’єр затишну, чарівну атмосферу. Деякі вибирають класичний різдвяний вінок, щоб повісити над столом або на двері, інші вибирають вінок Адвента. Адвентовий вінок — це лежачий вінок (найчастіше вінок на ялинку), прикрашений, крім бантиків, чотирма свічками. Кожну неділю, починаючи з першого тижня грудня, запалюють одну свічку. На Різдво п’яту за величиною свічку ставлять посередині і запалюють 25 грудня.
Коротка історія новорічної гірлянди
У давнину вінки були символом престижу – їх носили на головах на знак успіху. У язичницькі часи розводили вогонь у колі із зеленого листя, що мало символізувати відродження життя. Традиція прикрашати вінки перед Різдвом прийшла до нас з Німеччини. Саме там якийсь пастор у другій половині ХІХ століття хотів прикрасити загальну кімнату школи і прикрасив свічками звичайний вінок. Сьогодні різдвяний вінок для багатьох є обов’язковим елементом різдвяних прикрас.
Різдвяний вінок - куди повісити?
За англосаксонською традицією:
- один різдвяний вінок вішали на двері,
- інший (прикрашений свічками) стояв на столі.
Все частіше ми прикрашаємо будинки та офіси різдвяними вінками, розвішуючи їх у різних місцях. Традиційно вінок можна розташувати на дверях або над столом, але він також буде красиво виглядати на вікні, над каміном або на стіні замість картини в кімнаті чи кухні.
Щоб не пошкодити двері або стіну, використовуйте ремені або гачки, які легко знімаються, щоб повісити новорічну гірлянду.
Класичний різдвяний вінок
Змінюються тенденції в прикрашанні різдвяних вінків, як і модні тенденції, але класика завжди залишиться класикою. Вибираючи вінок, що не піддається часу, ви можете бути впевнені, що він прослужить вам багато сезонів. Традиційний різдвяний вінок – це коло з ялинових гілочок, прикрашене дрібними шишками та стрічками. Часто зустрічається також печиво, горіхи, скибочки апельсина та яблука. Зазвичай класичний різдвяний вінок витримується в типових різдвяних кольорах (домінують білий, зелений, золотий і червоний кольори), але зустрічаються сині, сріблясті або фіолетові моделі. Класичний різдвяний вінок можна легко зробити самостійно!