Тепловий насос — пристрій для перенесення теплової енергії від джерела до споживача. Тепло мимоволі передається від гарячого тіла до холодного. Насос передає тепло у зворотному напрямку. Конструкція складається з компресора, розширювального теплового клапана, випарника і конденсатора. Типовий приклад теплового насоса – кондиціонер.
Вигідно придбати теплові насоси ви можете на сайті компанії Ліка-Комфорт!
Тепловий насос для опалення на даний момент тільки починає активно застосовуватися у приватних будинках. Однією з головних переваг цього способу обігріву є низьке споживання електрики, але при цьому високе виділення тепла. Вирізняють такі різновиди устаткування, класифікація здійснюється за джерелом тепла.
Щоб знати, який тип насоса вибрати для домашнього використання, рекомендується вивчити особливості кожної моделі та їх принцип роботи. Також у кожного виду існують обмеження, про які важливо знати.
Принцип дії теплових насосів
Принцип роботи пристрою для обігріву будинку ґрунтується на тому, що речовина (холодильний агент) може віддавати теплову енергію або забирати її в процесі зміни стану. Ця ідея закладена в основу функціонування холодильника (через це задня стінка приладу гаряча).
Термонасос для опалення функціонує таким чином:
1. Агент, що надходить, охолоджується на 5 градусів у випарному відділі на підставі енергії від носія тепла.
2. Охолоджений агент надходить у компресор, який у результаті роботи стискає та нагріває його.
3. Вже гарячий газ потрапляє у відсік для теплообміну, де він віддає власне тепло опалювальній системі.
4. Сконденсований холодоагент повертається до старту циклу.
Також є деякі моделі, які можуть забезпечувати реверсивне функціонування. Це означає, що такі прилади експлуатуються навіть улітку для охолодження будівлі. Тепло прямує до сховища, а потім використовується для опалення в холодну пору року.
Перед прийняттям рішення, використовувати тепловий насос чи ні, слід ознайомитися з перевагами та недоліками його роботи. До головних плюсів теплового насоса належить:
- невелика витрата електрики на опалення будинку;
- відсутність необхідності регулярного огляду та технічного обслуговування, що робить витрати на експлуатацію теплового насоса для опалення мінімальними;
- допускається монтаж у будь-якій місцевості. Насос може працювати з такими джерелами теплової енергії, як повітря, грунт та вода.
- опалення будинку здійснюється в автоматичному режимі. Не потрібно додавати паливо або проводити інші маніпуляції, наприклад, у випадку з котельним обладнанням.