На початку минулого сторіччя з'явився перший автомат, який став зразком сучасного захисного обладнання. Слід зазначити, що принципово конструкція захисних автоматичних вимикачів за цей час не зазнала змін.

Вигідно придбати автоматичні вимикачі ви можете за посиланням elektrokonyk.com.ua/avtomatychni-vymykachi/!

У нормальних умовах автомат пропускає через себе струм. У разі замикань чи перевантаження в електромережі автоматичний вимикач її розмикає. Особливою популярністю сьогодні користуються "автоматичні вимикачі", призначені для встановлення на спеціалізовану монтажну рейку. У сучасних розподілах таке обладнання зустрічається повсюдно.

Номінальний струм, як і при виборі плавких запобіжників, є основним показником, який слід звертати увагу при виборі автоматичного обладнання.

Ефективність використання автоматичного вимикача забезпечується здатністю обладнання своєчасно розірвати електромережу. Щойно величина струму перевищить критичне значення, відбувається автоматичне спрацьовування захисного устаткування. Якщо до мережі буде підключено споживачів, сумарна потужність яких перевищить номінальне навантаження, автоматичне обладнання спрацює. Також автомат здатний негайно прореагувати на замикання у проводці.

Безперечні переваги сучасного автоматичного обладнання порівняно з плавкими запобіжниками:

  • багаторазове спрацювання за відсутності необхідності придбання нового захисного устаткування;
  • висока надійність;
  • миттєве спрацьовування;
  • тривалий термін служби.

У всіх автоматах розчіплювальний пристрій конструюють так, що виключається можливість утримування контактів вимикача у включеному положенні (кнопкою, рукояткою або дистанційним приводом) при відхиленні від режиму роботи в ланцюгу, що захищається. Швидкість відключення залежить від оператора, а визначається виключно конструкцією розчіплювача.

Переваги автоматів перед плавкими запобіжниками

По-перше, вони спрацьовують надійніше, ніж плавкі запобіжники.

По-друге, при захисті трифазного пристрою усувається можливість його роботи в неповнофазному режимі, так як при перевантаженнях і коротких замиканнях відключаються відразу всі три фази.

По-третє, значно знижуються простої електрообладнання через те, що на включення автомата, що спрацював, потрібно менше часу, ніж на заміну перегорілого запобіжника.