DgfJApSYnDXGwpJDxL09aZSM9izg7IiCot-pJC75T0rlRDPfoQde0uE5mGwnX0soDqKK8vFyz5LCYqcHFOu1KuVTLIBow3BdLrKeQAT0g4fIjxz4u7CRdW15BGAeXaT3ZkV6vEz3

Сучасні автомобілі укомплектовані електронікою настільки, що їх можна вважати справжніми гаджетами. Електронна техніка допомагає водієві на дорозі та робить поїздки комфортнішими. Але є й небезпека, пов'язана з електронікою — в автомобілі може виникнути спалах. Щоб водій мав можливість своєчасно погасити вогнище пожежі, в салоні обов'язково повинен бути вогнегасник автомобільний. Наявність цього пристрою є обов'язковою для всіх машин — це документально закріплено в ПДР.

Купити вогнегасник в машину ви можете у компанії «Інженерінг». Іменитий виробник випускає якісні та надійні засоби пожежогасіння під власним брендом Fire Pro. У каталозі на сайті https://fire-pro.com.ua/uk/collections/auto представлені різні вогнегасники в машину, ціна яких вважається досить приємною на ринку.

Який вогнегасник має бути в автомобілі

Відповідно до ПДР та нормативних документів, вогнегасник, який знаходиться в автомобілі, повинен бути промаркований. На маркуванні вказується:

  • модель пристрою;
  • діюча речовина;
  • інструкція щодо застосування;
  • характеристики та інша інформація, необхідна для розуміння того, що це за пристрій.

Залежно від типу транспортного засобу, різняться вимоги до ємності балона вогнегасника. Для легкових автомобілів пристрій повинен мати об'єм не менше ніж 2 кг, а для вантажівок — не менше ніж 5 кг. Засіб пожежогасіння повинен мати термін придатності, який дозволяє його використовувати. Залежно від типу вогнегасника, терміни придатності будуть змінюватися. У середньому порошкові балони є справними протягом 10 років, а вуглекислотні — протягом 15–20 років. Причому через кожні 5 років необхідно перезаряджати пристрій. Крім того, автомобільний вогнегасник має бути опломбований.

Які бувають вогнегасники в машину

Відповідно до нормативних документів, водій може мати в автомобілі вуглекислотний або порошковий вогнегасник. Залежно від типу пристрою, сильно змінюється його вартість. Кожен варіант має свої особливості та переваги. У порошкових моделях діючою речовиною є сольовий порошок, який створює при розпиленні на полум'ї хмару, яка блокує доступ кисню, вогонь не поширюється та вщухає.

У вуглекислотного вогнегасника дещо інший принцип роботи. Основною діючою речовиною є діоксид вуглецю, який подається під тиском та гасить полум'я, одночасно охолоджуючи поверхню. Такі пристрої не залишають після себе слідів, при цьому вони не здатні гасити рідкі горючі речовини.

Де зберігати вогнегасник в авто

У всіх автомобілів свої конструктивні особливості, тому не можна назвати єдине місце, де потрібно зберігати засіб пожежогасіння. Більшість автовиробників опікуються тим, щоб створити спеціальну нішу для зберігання під сидінням водія або десь поблизу нього. Зберігання вогнегасника у багажнику призведе до необхідності витрат зайвих хвилин, щоб його дістати та запобігти пожежі.