Економічна ситуація у країні досить складна, становище ускладнюється пандемією коронавірусу. Досить часто у населення виникають складні життєві ситуації, коли терміново треба знайти велику суму грошей. Отримати кредит у банківській установі без застави практично неможливо. Залюбки кредитори видають гроші під заставу нерухомості. Тут існують ризики втрати майна, але якщо грамотно та виважено підійти до вибору кредитора та вивчення документів, ризики можна мінімізувати. На інтернет-ресурсі:
https://creditinvest.com.ua/krediti/ryziky-pri-kredituvanni/ розміщена інформація про переваги та недоліки отримання кредиту під заставу нерухомості.

Ризики кредитування

При порушенні умов кредитування, несвоєчасній виплаті відсотків або тіла боргу кредитор може звернути стягнення на активи позичальника, за рішенням суду арештувати його рахунки в банках. При кредитуванні можливі такі неприємні сценарії:
- шахрайство кредитора;
- приховані платежі та завищені відсотки;
- відчуження квартири.
Недобросовісними операторами договір може бути складено так, що право власності перейде до кредитора, а позичальник втратить майно і не отримає грошей.
Договір прописується заплутано, не завжди можливо швидко підрахувати щомісячний платіж (тіло боргу + проценти). Мають місце приховані платежі (комісії, страхові виплати).
Єдине житло може бути відчужене, якщо стає неможливою своєчасна сплата кредиту та відсотків.

Кредити під заставу майна

Основними перевагами таких кредитів перед споживчими являються такі фактори:
- просте отримання позики;
- нижчі процентні ставки;
- більший термін кредитування;
 висока ймовірність узгодження.
В Creditinvest надається можливість дострокового повернення позики без нарахування штрафів та пролонгації дії договору. Встановлено ліміт до 20 мільйонів гривень. Експертне оцінювання об'єктів здійснюється безплатно. Не обов'язкове страхування майна. Комісія стягується одноразово. Вимоги до історії кредитування та підтвердження джерел доходів позичальника відрізняються лояльністю. 
Creditinvest докладає зусиль для усунення складних ситуацій із позичальником переговорним шляхом. До конфіскації майна та судового розгляду справи доводиться вдаватися, коли вичерпано всі можливості для ліквідації проблем і повернення до співпраці.
Щоб не втратити право власності на нерухомість, слід брати кредит, який реально можна повернути.