Заземлення в разі поломки електроприладів дає змогу скерувати струм у землю, убезпечивши людину від електрошоку. Доки техніка в оселі працює справно, доти все добре, а ось за форс-мажорів ризик для здоров’я та життя господаря значно зростає.
Чи так це, ми запиталися у представників профільної компанії “Віп Електро”. Вони розказали про послугу заземлення у приватному будинку й наголосили на важливих моментах.
Що таке заземлення й навіщо воно треба
Якщо цінуєте електробезпеку в домі, клікайте на лінк, щоб докладно ознайомитися з цінами й умовами проведення робіт. За посиланням ви отримаєте найважливішу інформацію про електропостачання та зможете замовити послуги за вигідними цінами.
Заземлення є захисною системою, яка запобігає ураженню струмом від приладів під напругою. Мабуть, багатьом доводилося хоч раз відчути неприємний удар або вібрацію, коли торкались побутових приладів вологими руками. Втім це квіточки – в разі поломки ураження буде набагато сильнішим.
Система заземлення зазвичай складається з трьох ключових елементів:
-
розводки заземлення;
-
шини, що заземлює;
-
металевого контуру.
Оскільки струм рухається шляхом найменшого опору, під час виникнення проблем із технікою, він піде у землю, а людина залишиться неушкодженою.
3 причини заземлити приватний будинок
Заземлення дасть всебічний захист від будь-якого впливу струму, тому далекоглядні господарі встановлюють його або на етапі зведення будинку, або відразу після завершення робіт.
Захисна система блокує загрозу в кількох напрямках:
-
запобігає ураженню струмом. Будьте певні – ваші діти чи родичі надійно захищені за будь-яких обставин, навіть за перепадів напруги;
-
попереджує передчасне зношення електромережі. Кабельні магістралі за умови встановлення заземлення експлуатуються значно довше;
-
гарантує коректне функціонування всіх приладів в оселі. Так ви заощадите на техніці, подовживши її термін використання.
ВАЖЛИВО: самостійне встановлення системи заземлення може бути небезпечнішим, ніж її відсутність. Якщо прагнете убезпечити себе й рідних, зверніться до професіоналів.
Чим ризикуєте, коли відмовляєтеся від заземлення
Оскільки сучасна оселя потребує більше електроприладів для комфортного життя, ризик поломки одного з них також збільшується.
Потурбуватися про електробезпеку особливо радять молодим батькам, в яких малі діти, бо малечу неодмінно зацікавить, як працює пральна машина чи фен, а відсутність заземлення може стати фатальною. До того ж ймовірність виникнення пожежі в будинку без заземлення значно вища.
Звичайно, жити в домі без заземлення можна, проте безпечніше, комфортніше й дешевше все ж таки встановити систему захисту. Вона може слугувати десятиріччя, тож, сплативши за послугу лише раз, ви отримуватимете безкоштовно всі переваги захищеного життя протягом багатьох років.