Вироби зі срібла мають неабиякий попит у всьому світі, і йдеться не лише про довершені ювелірні прикраси, але й про комп’ютерну й медичну техніку, кухонне й столове приладдя. Срібло — надзвичайно м’який метал, тому задля створення міцних і довговічних коштовностей його змішують з іншими компонентами, створюючи різноманітні сплави. Більшість ювелірів використовують срібло 925 проби.
Вирішивши купити срібний браслет, жіночий або чоловічий, сережки, ланцюжки чи будь-які інші ювелірні вироби з цього дорогоцінного металу, покупцеві варто знати, як правильно доглядати за ними. Срібні прикраси в процесі тривалого користування можуть трохи тьмяніти, а на їх поверхні іноді з’являється темно-зелений наліт.
Ювелірні вироби зі срібла: основні різновиди й характеристики
Приблизно 13% ювелірних прикрас у всьому світі виготовляють з чистого срібла. В інших 87% випадках використовують різноманітні технології й допоміжні матеріали:
- Родіювання;
- Оксидування;
- Чернь.
Коштовності з чистого срібла вирізняються характерним блиском. З часом прикраси можуть тьмяніти, оскільки впродовж регулярного носіння вони контактують з озоном, сіркою, сірководнем і т. п. Зазвичай з чистого срібла без додаткового покриття виготовляють срібні кулони. Створити неповторний дизайн допомагає нанесення черні — спеціальної ювелірної суміші зі срібла, свинцю й сірки.
Технологія оксидування срібних прикрас дозволяє покращити експлуатаційні характеристики ювелірних виробів. Ювеліри використовують оксид срібла, який створює на поверхні прикраси тонку плівку і запускає процес природного потемніння. Таким чином майстри можуть контролювати ступінь завершеності цього процесу й вберегти коштовну річ від потемніння в майбутньому.
Як доглядати за срібними прикрасами?
По-перше, всі ювелірні вироби варто зберігати в сухому й темному місці. Найкраще у невеликій скриньці з окремими відділами для всіх прикрас. По-друге, срібні прикраси не слід зберігати в одному футлярі із золотими виробами. Серед інших правил, які допоможуть зберегти довершений зовнішній вигляд ювелірних виробів зі срібла, варто виокремити:
- Ланцюжки, кольє й браслети варто зберігати в спеціальних відсіках ювелірної скриньки, аби уникнути заломів.
- Прикраси з натуральним дорогоцінним камінням не повинні знаходитися під впливом прямих сонячних променів.
- Срібні прикраси слід регулярно протирати спеціальними замшевими або фланелевими серветками, які продаються в ювелірних крамницях.
- З допоміжних речовин найкраще підходить звичайне мило, а от содового розчину з маленькими абразивними часточками краще уникати.
Тож ювелірні вироби зі срібла здатні впродовж довгих років зберігати свій первісний блиск, якщо враховувати й дотримуватися базових правил догляду за ними.