Хронічний бронхіт — це запальний процес у бронхах, що спостерігається протягом тривалого часу, це захворювання може призвести до таких ускладнень, як пневмонія або бронхіальна астма, тож треба знати, якими є симптоми і яким повинно бути лікування хронічного бронхіту.

Треба зауважити, що навіть якщо ви знайшли в себе окремі симптоми, самолікуванням займатися недоречно, обов’язково треба нанести візит лікарю, що призначить Бісептол або інший антибіотик (це можливо лише після отримання результату посіву мокротиння). В інтернет-аптеці add.ua можна придбати всі необхідні лікарські засоби. Аптека Доброго Дня пропонує покупцям взяти участь у програмі «Піклування», щоб покупки приносили не тільки користь від якісних ліків, але і додаткову вигоду.

Симптоми хронічного бронхіту

Серед основним симптомів хронічного бронхіту можна назвати:

  • кашель;

  • задишку;

  • відчуття дискомфорту під час дихання;

  • виділення харкотиння.

Кашель – це найперша ознака запального захворювання. Він може бути як сухим та малопродуктивним, так і вологим з виділенням слизового, водянистого або гнійного харкотиння. На початку кашель виникає лише після пробудження, а вдень він з’являється лише після фізичного навантаження. Також для початкової стадії характерним є дихальний дискомфорт, а на більш пізніх етапах з’являється задишка.

Другорядними симптомами можна назвати загальну слабкість, підвищену пітливість та температуру тіла. При цьому значно знижується працездатність.

Особливості лікування хронічного бронхіту

Декілька груп лікарських препаратів використовуються для лікування хронічної форми бронхіту, це:

  • антибіотики (Азитроміцин, Амоксиклав, Аугментин, Бісептол, Цефтриаксон та інші);

  • відхаркувальні препарати: розпушувачі мокротиння та експекторанти (Лазолван, АЦЦ, Бромгексин, Флавамед);

  • бронхолітики та протизапальні препарати (Теофілін, Беротек, Серетид, Беродуал).

Доповнити лікування хронічного бронхіту можна фізіотерапевтичними та інгаляційними процедурами.

Не можна забувати і про профілактику хронічної форми бронхіту – не треба зверхньо ставитися до запальних захворювань дихальної системи. Також треба займатися спортом,  загартовуватись, приймати вітаміни і правильно харчуватися. Важливо також уникати переохолодження організму та відмовитися від паління.