Олександр Ейсмонт: відновити експорт – завдання номер один

Олександр Ейсмонт, керівник логістичної компанії «Євротермінал», висловився про експортні проблеми. У тому числі необхідність вибудовувати не тільки логістичні маршрути, а й вибудовувати інфраструктурну мережу з хабів і сухих портів.

Це дасть змогу прораховувати експортну логістику з урахуванням актуальної ситуації на даний час. 

Сьогодні експорт – це проблема номер один. Через блокування морських портів ми не можемо експортувати зернові. Наразі обсяг замороженого зерна сягає майже 25 млн тонн. 

Перший альтернативний логістичний маршрут уже випробували. В іспанський порт Ла-Корунья доставили 18 тис тонн кукурудзи Балтійським морем. Але це крапля у морі, вважає Олександр Ейсмонт.

Європа відгукується на дзвінок. Але треба більше – Олександр Ейсмонт

Логістичні маршрути прокладають через Польщу, Румунію та країни Балтії. Це та диверсифікація логістики, яку потрібно було опрацювати 5-7 років тому.

Нині нам йдуть на зустріч. Ймовірно, проблема експорту с/г продукції з України призведе до побічних позитивних результатів. Йдеться про безвіз з ЄС та спрощення митних процедур.

Олександр Ейсмонт переконаний, що у цій ситуації необхідно вибудовувати інфраструктуру. По-перше, в нинішніх умовах це інвестиції, в яких зацікавлені всі. По-друге, мережа хабів, сухих портів, де можна буде швидко обробити вантажі, перевантажити та відправити далі, створить додаткові робочі місця та поштовх для розвитку усієї галузі. Це економічно доцільно. Особливо за умов війни.

Олександр Ейсмонт: Черги на кордоні – це наслідки бюрократії

Кілометрові черги на кордоні, де простоюють товари на ввезення до України, це наслідки бюрократії, вважає Олександр Ейсмонт. Це не добре чи погано, і сказано не заради критики. Це неефективно і систему потрібно міняти.

Так званих “вузьких місць” на кордоні має поменшати. З огляду на те, що кордон з ЄС може незабаром стати умовністю, а також через те, що ринок потребує продукції, яка простоює на кордоні, необхідно спрощувати до максимуму процес оформлення документації та процедури митного контролю.

Якщо говорити про досвід Євротерміналу, то ключовою перевагою сухого порту, що з'єднується з Одеським морським портом, є цифрові рішення. Можна швидко пройти розмитнення, швидко отримати дозвільні документи, швидко перевантажити товар. Такі рішення слід запроваджувати на кордоні з ЄС. Замість простоювання у черзі перевізники можуть зупинитися на транзитному майданчику та вже розпочати процедуру оформлення.