Найчастіше, купуючи саджанці плодових дерев, ми купуємо «кота в мішку», тому що не знаємо які стандарти існують для посадкового матеріалу. Правильно обраний посадковий матеріал – це половина успіху. Сьогодні говоритимемо про вибір посадкового матеріалу плодових дерев.
У першу чергу при покупці саджанців плодових дерев на сайті sadubykovunu.com.ua потрібно звернути увагу, яким чином упаковані корені. Найкращим варіантом вважається, якщо посадковий матеріал знаходиться із закритою кореневою системою (у контейнері, кашпо тощо). У цьому разі є певна гарантія життєздатності рослини і можливість будь-якої миті бути пересадженим у відкритий грунт. Тобто обмежень за термінами посадки протягом вегетаційного періоду даної рослини немає, і вона безболісно приживеться. Однак посадковий матеріал із закритою кореневою системою не може бути 100% гарантією гарного та якісного саджанця, оскільки найчастіше виробники пересаджують рослину та одразу пускають її у продаж. В даному випадку рослина довго приживатиметься і хворітиме. Тому при покупці саджанця із закритою кореневою системою потрібно попросити продавця вийняти кореневу кулю з контейнера і якщо вона не розсипається (тримає кулю) і немає явних ознак уражень, значить, коренева система знаходиться в хорошому стані.
При виборі саджанців плодових дерев необхідно звертати увагу на молоді саджанці. Не рекомендується набувати посадкового матеріалу старше 6-8 років. Оскільки висаджений дорослий саджанець перші 3 роки адаптуватиметься до кліматичних умов, хворітиме і не даватиме бажаного врожаю, оскільки доросле дерево, пересаджене в сад, більш схильне до нападу шкідників і будь-яких хвороб. У той же час 2-3 річний саджанець за 2-3 роки після висадки у відкритий ґрунт здатний повноцінно плодоносити. Таким чином, купуючи дорослий саджанець за вищу вартість, ви можете бути впевнені, що він дасть урожай через такий самий проміжок часу, як і молодий куплений за меншою ціною.
Крім віку саджанця, необхідно знати, яким чином зроблено конкретний посадковий матеріал, на якому підщепі (насіннєвий або вегетативний). Якщо саджанець був отриманий насіннєвою підщепою, то термін вступу в плодоношення буде віддаленішим, ніж у саджанців, вирощених вегетативним (клоновим) підщепою. Вегетативна підщепа (результат укорінення черешка) має характерні залишки нирок, листових слідів у нижній частині штамба.