Далеко не кожен власник сайту розуміється на тому, як він працює та які речі потрібно використовувати, щоб забезпечити захист користувачів. Одна з речей, які використовуються для забезпечення безпеки – це сертифікати SSL. Він являє собою спеціальний протокол, за допомогою якого проводиться шифрування даних. Тому купити SSL потрібно тим власникам сайтів, які хочуть забезпечити для своїх відвідувачів та потенційних клієнтів максимальний рівень захисту.
Користувач може одразу зрозуміти, коли даний протокол використовується, а коли – ні. Оскільки для цього не потрібно добре розбиратися в сучасних технологіях. Достатньо подивитися на строку з адресою сайту. Якщо там буде вказано «HTTPS», то це буде означати, що сайт захищено. В тому разі, коли там показується «HTTP», це свідчить про те, що захисний протокол не використовується.
Прокол SSL розміщується на вихідному сервері та являє собою маленький файл з криптографічним ключем. Тільки тоді, коли його встановлять на сервер, активується спеціальний замок. Він показується на сайтах у вигляді замку зеленого кольору.
На сьогодні, сайтам дуже важливо мати такий сертифікат. Особливо в тих випадках, коли вони займаються прийманням платежів. Але й в інших випадках це важливо, оскільки дозволяє захистити важливу інформацію користувачів.
Що потрібно сайту для отримання сертифікату
Власнику не потрібно вживати спеціальних заходів для отримання сертифікату. Для цього достатньо зайти на сайт компанії, яка займається їх видачею. Це роблять центри сертифікації. При наданні сертифікату вони підтверджують його своїм цифровим підписом. Це дає користувачам можливість його перевірити на оригінальність. Слід враховувати, що це платна послуга.
Відразу після покупки сертифікат можна встановлювати на сервер. Не слід забувати, що він почне діяти тільки після активації. В більшості випадків за це відповідає провайдер, який надає вам послуги хостингу. Після активації в адресі сайту буде показуватися «HTTPS», а не «HTTP». Це означає, що трафік почне бути зашифрованим.
Що від цього можна отримати
На сьогодні переважна більшість сайтів використовує захист через SSL. Це простий та надійний спосіб забезпечити захист для людей, які відвідують сайт. Також таким чином ви не даєте шахраям можливості створити копію сайту.
Основна задача протоколу – не дати зловмисникам можливості скористатися даними користувачів. Це дуже важливо, коли мова йде тільки про дані для входу на сайт, такі як логін та пароль. Але це ще більш можливо, коли це стосується платіжної інформації.
Не думайте, що це корисно виключно для людей, які заходять на сайт. Це дуже важливо й для самих власників сайтів. Й не тільки завдяки тому, що це впливає на те, як ви виглядаєте в очах користувачів. Це має й прямі наслідки. Так пошукові системи та браузери попереджують користувачів, коли вони хочуть перейти на незахищений сайт про небезпеку. Дуже маленький процент людей, відвідує сайти після такого попередження. Тому ви втрачаєте величезну частину аудиторії, якщо не користуєтеся таким захистом.
Яка інформація буде в сертифікаті
Кожен з сертифікатів SSL має ідентичну структуру. Там буде знаходитись інформація про:
- Домен, для якого було видано конкретний сертифікат.
- Особу, на ім’я якої він був виданий. Також це може бути не фізична особа, а юридична. Тобто компанія.
- Дані про ЦС, який видав сертифікат. Вони будуть підтверджені цифровим підписом.
- Дата видачі та термін впродовж якого сертифікат дійсний.
- Відкритий ключ, до якого може отримати доступ будь-хто з користувачів. Отримати доступ до приватного ключа зможе тільки особа, якій належить сертифікат.