В дизайні існують речі, які не потребують зайвої реклами. Штори – саме той елемент. Вони є у будь-якому інтер’єрі, вони додають затишку та гармонії. Вдале поєднання з текстилем в кімнаті відтворює завершену картину. Поціновувачі оригінальних деталей не оминуть увагою на https://natuale.com.ua/uk/catalog/aksesuari-dlja-shtor-trimachi тримачі для штор. Вони виконують дві головні функції:

1) Практична. Сама назва говорить, що вони в буквальному сенсі тримають портьєру. Полотно потрібно акуратно зібрати, і зчепити тримачем. Це робиться з метою додаткового природнього освітлення. Якщо ж виникла необхідність затемнити простір, достатньо трохи випустити тканину. У кімнатах, де немає необхідності щодня закривати вікна, штори залишаються у певному положенні, елегантно задрапіровані.

2) Естетична. Елемент для тримання штор обирається в залежності від стилю в інтер’єрі, має схожі риси з предметами декору та аксесуарами. Це, так звана «родзинка», дрібниця, але вона підкреслює оригінальний смак, тонку натуру власника.

Матеріали та види кріплень

Для виготовлення тримачів можуть бути задіяні різні матеріали. Власник самостійно вирішує, який варіант впишеться найбільш гармонійно.

  • Металевий аксесуар. Він вважається найміцнішим і довговічнішим. Якщо ваш вибір пав на кований тримач, зносу йому взагалі не буде. Органічно поєднується з об’ємними, важкими тканинами. Не деформується і надійно утримує важку масу. Дизайнери рекомендують цей елемент для класичних інтер’єрів, стилю лофт.
  • Вироби із деревини. Масивні, різьблені моделі – класика жанру. Ними тримали штори здавна. При погляді на дерев’яні тримачі виникає відчуття ностальгії. Вони також міцно тримають задану драпіровку, просто кріпляться на стіні.
  • Пластмасові утримувачі активно використовуються у дизайні. Матеріал сучасний, і у поєднанні з легкими гардинами чи щільними шторами додає стилю.
  • Комбіновані вироби. Розповсюджені тримачі, які мають металеве кріпленні, а основна частина зроблена з тканини чи декоративного шпагату у тон полотну. Тримачі нерідко обирають разом із карнизом, у так званому ансамблі стилю.                Сама конструкція шторотримачів нагадує звичайний гачок, що монтується трохи нижче підвіконня. У стіні робиться отвір дрилю, та за допомогою саморіза вкручується. Рекомендується встановлювати портьєрний аксесуар не нижче 1 метра від полу.