Технологічний прогрес не зупиняється ані на день. А такі неприємні несподіванки, як відключення гарячої води, поки що залишаються буденними. Мінімізувати подібні незручності можна за допомогою такого агрегата, як бойлер. Він гарантує зручне та якісне нагрівання води у будь-який час.
Що таке бойлер і коли він виник
Вперше про паровий нагрівач води води стало відомо завдяки давньогрецькому інженеру та фізику Герону Олександрійському. Але не знайшовши відповідної популярності серед користувачів, невдовзі принцип роботи стародавнього пристрою був забутий. Повторний бурхливий розвиток нових моделей накопичувальних ємностей для нагріву води прийшовся на кінець 17-го – початок 18-го століть.
Залежно від джерела функціонування усі водонагрівачі поділяються на 2 основні категорії: газові та електричні. До останніх належать накопичувальні нагрівачі, тобто бойлери для води.
Незалежно від типу та різновиду накопичувальних водонагрівачів, усі вони мають подібну конструкцію та однаковий принцип функціонування. Кожен оснащений такими основними вузлами:
- Ємність, яка має спеціальне захисне теплоізоляційне покриття. Залежно від моделі воно може бути виготовлене з різних матеріалів: склокераміки, емалі тощо. Саме бак являє собою основу накопичувальної установки, а його ємність варіюється в діапазоні від 10 до 300 л.
- Електронагрівач трубчастого типу (ТЕН). Основне завдання вузла — нагрівання води.
- Регулятор температури. Головне призначення цього пристосування полягає у коригуванні та підтримці встановленого користувачем показника температури. Залежно від моделі бойлера регулятор може бути механічним або електронним. Сучасні варіанти водонагрівачів передбачають наявність схеми захисного відключення, яка спрацьовує у випадку відсутності у ємності рідини.
- Термометр. Відповідає за контроль користувачем показників нагріву води. Максимальні цифри можуть сягати близько 80-ти градусів.
- Панель управління. Буває закритого, коли для налаштувань потрібно знімати кришку, або відкритого типу.
Це важливо! Більшість конструкцій бойлерів є напірними. Тому у випадку відключення холодної води агрегат працювати не буде.
Володіючи базовими знаннями про нюанси роботи приладу, ви зможете підібрати оптимальну модель агрегату, яка забезпечить тривалий та безперебійний період його функціонування.
На що звернути увагу при виборі
Щоб вибрати оптимальну модель бойлера, важливо звернути увагу на:
- розмір агрегата;
- приблизний об'єм гарячої води, яка споживається користувачем за добу;
- масштаби використання: в побутових чи промислових цілях;
- наявний бюджет.
Це важливо! Монтаж прибора доцільно провести якомога ближче до точки споживання — крану витоку гарячої води. Це збільшить напір рідини, а також позбавить необхідності прогрівати зайві метри труб. Такі заходи допоможуть забезпечити економність пристрою та мінімізують теплові втрати.