Куртка є універсальним одягом. Вона верхнім одягом хлопчиків та дівчаток, актуальна для кожного сезону, зігріє малюка у прохолодний день та підкреслить індивідуальний дитячий стиль.

До дитячих речей батьки завжди висувають особливі вимоги: мами хочуть, щоб малюкові було не холодно на прогулянці, отже куртки мають бути зручними, практичними, теплими, захищати від вітру та дощу. Як вибрати куртку правильно? Про це наша стаття.

Основні вимоги до зимового верхнього одягу

Зимовий дитячий одяг вимагає особливої уваги, адже від його якості залежить комфорт, безпека та здоров'я дитини на прогулянці.

Перші холоди підштовхують батьків зробити вибір якнайшвидше. Добре, що сьогодні можна купувати за допомогою інтернет-магазину, де є доставка. Будь-яке замовлення можна отримати, не виходячи з дому.

Поради з вибору:

  • Курточка або комбінезон для дитини повинні бути теплими, легкими та зручними.
  • Взимку актуальний непродувний матеріал, що не промокає.
  • Високий комір захистить від холоду.
  • Вільний капюшон з тасьмою, що стягує, по лицьовому краю служить додатковим захистом від вітру.
  • На куртці повинні бути манжети, а на штанах штрипки – це запобігатиме попаданню снігу на шкіру.
  • Якщо вибираєте комплекти для малюка чи дитини старшого віку, то напівкомбінезон повинен мати високу грудку і регульовані лямки.
  • Для немовлят краще використовувати конверти. Вони ідеальні для коляски.
  • Для дітей віком до року більше підійде комбінезон у формі мішка, де руки поміщені у рукави, а ноги знаходяться разом; взуття не використовується.
  • Обов'язково наявність світловідбивачів та захисних елементів, що робить малюка помітним на вулиці.

Поговоримо про вибір зимового одягу докладніше. Що потрібно знати батькам, поповнюючи гардероб дитини?

Тканина та матеріали верхнього одягу

Для виробництва зазвичай використовують сучасні синтетичні матеріали: нейлон, поліестер. Ці тканини легкі, міцні, «дихають», захищають від вітру. При нанесенні спеціального просочення на поверхню та шви речі стають непроникними для води, що актуально в сиру снігову погоду. Бруд з такого одягу легко видаляється за допомогою вологої губки.

Окремо варто сказати про мембрану. Вона є матеріалом з воронкоподібними порами. Тканина чудово зберігає тепло, відводить вологу, не допускає перегріву, що є великою перевагою. Але за мембраною потрібен особливий догляд.

Один із сучасних варіантів – дюспо (dewspo). Щільний, легкий, м'який, виготовляється із волокон поліестеру. Захищає від вітру, вологи, холоду, пропускає повітря, зберігає тепло. З дюспо виготовляють спортивні речі для дітей та дорослих. Комбінезон і куртка з такої тканини прослужать довше за інших, навіть при активному використанні.

Кращі утеплювачі для зимового одягу

Взимку насамперед важливий захист від холоду, тому поговоримо про утеплювач.

Утеплювачі поділяються на натуральні та синтетичні, у обох є свої «плюси» та «мінуси».

Пух чи перо – легкий, теплий натуральний наповнювач для дитячого одягу. За виробами з пухом, будь то комбінезон або пуховик, складно доглядати, вони швидко зношуються і втрачають властивості після прання.

Одяг з натуральної овчини дуже теплий, але не найзручніший. Вона важка, намокає від снігу, довго сохне, але гарна, якщо кліматичні умови є суворими. Багато сучасних виробників овчину та вовняні утеплювачі практично не використовують.

До синтетики відносяться синтепон, холлофайбер та сучасніші ізософт, тинсулейт та інші. Останні краще для дитячого одягу. Вони не викликають алергію, легкі, міцні, не дають дитині потіти, добре утримують тепло. При цьому мають менший об'єм, виріб із таким утеплювачем тонший. Синтепон зараз застосовується рідко.

Якщо плануєте купити зимову куртку дитині, вибирайте найсучасніші високотехнологічні матеріали.

Як вибрати куртку?

Курточки актуальні не лише взимку, а й в іншу пору року. У весняно-осінній період важливий захист від вітру та дощу, та й прохолодного літнього вечора зовсім не обійтися без вітровки.

Вибираючи верхній одяг для дитини, слід враховувати наступні моменти.

  1. Розмір.

Річ не повинна сковувати рухів, дитині має бути комфортно. При виборі зимової та демісезонної куртки варто залишити простір для «повітряної подушки». Дивіться, щоб під низ можна було вдягнути термобілизну або светр. Оптимально, якщо модель можна відрегулювати по фігурі за допомогою спеціальних гумок, шнурків або поясів.

Якщо хочете купити куртку на виріст, вибирайте розмір із невеликим запасом. Але не варто брати дуже велику річ.

  1. Верхній шар.

Найкращі варіанти для верхнього шару – це ізософт, тинсулейт, нейлон, поліестер. Тканина повинна мати водовідштовхувальні властивості, бути «дихаючою», легкою, міцною. Сучасні синтетичні матеріали відповідають цим вимогам та довго залишаються в хорошому стані.

  1. Підкладка.

Підкладка – внутрішній шар, що прилягає безпосередньо до тіла. Він повинен бути максимально приємним на дотик. Оптимальний варіант – фліс. Він досить добре зберігає тепло, відводить вологу, дихає. Можна вибрати м'який трикотаж, бавовну, фланель.

  1. Утеплювач.

Нагадаємо, що наповнювач буває натуральним та синтетичним. Натуральний пух, вовна та овчина відмінно зберігають тепло, але краще вибрати зимову куртку дитині із сучасним синтетичним наповнювачем. Він легший і довговічніший. У таку річ можна гуляти в мороз при температурі до -25 градусів, залежить від кількості наповнювача.

  1. Манжети.

Манжети захистять зап'ястя від вітру, холоду, снігу. Бажано, щоб вони були виготовлені із м'якого еластичного трикотажу. Такий матеріал особливо приємний для шкіри та дарує відчуття комфорту.

  1. Комір.

Комір-стійка закриває горло дитини. Зверніть увагу, щоб тканина з внутрішньої сторони була м'якою і приємною на дотик. Ідеальний комір досить високий, але не впирається в підборіддя, тим більше не дістає до рота.

  1. Фурнітура.

До фурнітури відносяться блискавка, кнопки та різні застібки. Всі деталі повинні виготовлятися з якісного матеріалу, бути зручними та простими у використанні. Наприклад, з ґудзиками дитині буде впоратися складно, тож вибирайте кнопки.

Кращі моделі курток 2022 – 2023

Підшукуючи модну куртку дитині, зверніть увагу на вибірку, яку ми підготували.

Взимку на першому місці практичність та функціональність, але про зовнішній вигляд забувати не варто.

Теплі, одночасно стильні моделі для зими та весняно-осіннього періоду інтернет-магазин https://babyfashion.com.ua/. Стримані однотонні забарвлення або яскравий принт вирішувати вам. Є варіанти для найменших.