На світі є тисячі причин, з яких варто носити з собою ніж. При цьому ми добре знаємо, що в нашому суспільстві є маса людей з цією думкою незгодних.
Тому, ходити містом з громіздким «тактичним» ножем «як у Рембо» чи «як у Крокодила Данді» у нас не прийнято. Та це й не дуже зручно, якщо казати правду.
На протилежність великим «фіксам», джентльменські ножі просто ідеально підходять для використання у великому місті. Вони компактні. Дуже часто досить стильно виглядають. Достатньо стильно для того, щоби слугувати справжнім сучасним чоловічим аксесуаром.
Виглядають подібні ножі скоріш привабливо, ніж агресивно та лякаюче. Але залишаються насправді функціональним різальним інструментом.
Залишилося тільки визначитися:
Що таке джентльменський ніж?
Наприкінці 19-го, початку 20-го століття у багатьох розвинених країнах більшість справжніх джентльменів завжди носили з собою чи тримали на столі невеликий складний ніж, який мусив бути легким та компактним, щоби без проблем розміщуватись у піджачному гаманці.
До того ж, ніж мав виглядати красиво, щоби бути своєрідним підтвердженням високого класу свого власника. А також дуже гострим, щоби добре різати.
Що різали таким джентльменським ножем?
По перше, складаним ножем можна було зрізати кінчик сигари, розкрити пакунок чи лист, зрізати з куща троянду для дами чи лозину, щоби відігнати собаку. Та зробити багато іншого, чого пристойна людина не буде робити застосовуючи голі руки чи навіть зуби. Тобто джентльменський ніж не тільки допомагав вирішити проблему, але й дозволяв зробити це красиво, не втрачаючи обличчя.
Сучасні джентльменські ножі не обов'язково копіюють якісь заслужені старовинні моделі (хоча є й такі). Зате вони часто мають у своєму образі деякий наліт позачасовості, солідної витонченості, гарного смаку, старих добрих цінностей. Дуже часто такі ножі роблять із гарних та рідкісних матеріалів. Часто вони мають культовий дизайн від відомого майстра. Та й інше в тому ж дусі.
Дехто може сказати, що головне завдання такого ножа – бути модним аксесуаром. Ми спершу погодимося, але потім зазначимо, що, крім того, ніж – це цінний ріжучий інструмент, який завжди повинен мати можливість виконувати покладені на нього завдання. Стиль ніколи не повинен існувати на шкоду функціональності. Тому що це – не серйозно. Чи не по-джентльменськи.
Джентльменському ножу, як правило, не притаманна переускладненість, химерність, зайва гонитва за модою. Наприклад, тактичний автоматичний ніж із навороченим науково-фантастичним дизайном ніколи не стане джентльменським. Натомість, справжній джентльменський ніж буде простий, витончений та лаконічний. Аристократизм проявляється у стриманості.
І саме це робить з джентльменського ножа красивий та корисний новорічний подарунок для кожного чоловіка. Бо саме такому ножу місце в кишені піджака (або джинсів) сучасного серйозного городянина.
Якщо ви чули, що ножі ніби то не дарують, то по-перше, це лише забобони, значення яких ніхто вже не пам'ятає.
А по-друге, ця проблема дуже легко вирішується одним не складним та веселим ритуалом. Просто візьміть з того, кому ви даруєте ніж символічну монетку-копієчку! Це цілком легитимний метод вирішення проблеми. Так робили ті, хто ці звичаї придумав, тому що навіть вони постійно дарували ножі один одному.
І це не дивно. Бо ніж – це насправді класний подарунок!